Zlatá ulička na Pražském hradě

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Není v České republice krásnější a zajímavější ulice, která by vás tak okouzlila, jako Zlatá ulička v Praze. Prohlédnete si malebné domky, které ji lemují.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. července 2021

Malebné domky ze 16. století

Ve Zlaté uličce uvidíte soubor malebných domků. Uličku objevíte v severní části opevnění Pražského hradu. Okouzlí vás lidová zástavba, která bývala součástí obranné zdi. Malebné domky vznikaly od 15. století. Jsou posledním zbytkem drobné zástavby Pražského hradu.

Ve Zlaté uličce bydlel i Kafka

Zvenčí vás potěší malířsky modelovaný vzhled domků, nízké střechy, spousta komínů, malá okénka a dveře. Dozvíte se, že v domcích se až do druhé světové války bydlelo. V domku čp. 22 žil spisovatel Franc Kafka. Prohlédnete si expozici interiérů devíti domečků z celkových 16. Okouzlí vás  zlatnická dílna, alchymistická laboratoř, dům bylinkářky či obydlí slavné kartářky, nahlédnete do starověké krčmy.

Dostanete se k Daliborce

Po návštěvě domku čp. 12 můžete jeho schodištěm vystoupat na terasu pod Daliborkou. Dělová věž sloužila jako vězení, třeba pro rytíře Dalibora z Kozojed.

Občerstvení

Občerstvit se můžete v Kavárně Zlatá ulička, v Bistru Zlatá ulička.

Vstupné

Cena vstupného je součástí prohlídkového okruhu Pražského hradu.

Poloha na mapě

 

 

 

 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.