Rozhledna Cibulka v Košířích

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.5/10

I Praze můžete vystoupat na některé z rozhleden. V Košířích nad Plzeňskou ulicí najdete romantickou kamennou věž Cibulku. Stojí ve stejnojmenném parku a je vysoká 13 metrů.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. listopadu 2021

Vyhlídkovou věž obklopuje park

Věž Cibulka v Košířích byla vybudována jako umělá zřícenina hradu. Park Cibulka založil Blažej Cibulka z Veleslavína, který tu pobýval ve své usedlosti. Na přelomu 16. a 17. století nechal park v romantickém duchu upravit pasovský biskup. Na území vybudoval letní sídlo a statek přestavěl na empírový zámeček. V parku umístil sošky a nechal postavit i vyhlídkovou věž Cibulku.

Z věže uvidíte některé části Prahy

Vyhlídková věž měří 13 metrů, na plošinu se dostanete po 76 schodech. Je přístupná celý rok. Spatříte čtvrť Motol s nemocnicí, sídliště Řepy a Strahov s radiokomunikační věží. Nedaleko rozhledny jsou zajímavé sochy Kronos a Diana, pod níž se nachází jezírko s turistickým přístřeškem.

Jak zabavit děti

Nedaleko rozhledny objevíte v Parku Cibulka hezké dětské hřiště s herními prvky.

Občerstvení

Restauraci najdete u tenisových kurtů, ulice V Stráni, zhruba 800 m od rozhledny.

Kde zaparkovat

Zaparkovat se dá nejblíže v ulicích U lesíka a V Cibulkách.

Jak k rozhledně

K rozhledně se dostanete pěšky od tramvajové zastávky Poštovka kolem nádrže Kotlářka, kde je také parkoviště. Případně můžete jít od zastávky autobusu U lesíka.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.5/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.