Franz Kafka Muzeum

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V prostorách bývalé Hergetovy cihelny na malostranském břehu Vltavy v Praze můžete zavítat do Muzea Franze Kafky. Expozice vás zavedou do světa slavného pražského rodáka.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. března 2023

Expozice muzea se dělí do dvou částí

Franz Kafka patří k nejvýznamnějším postavám světové literatury 20. století. Zhlédnete expozici, kterou tvoří dvě výstavy - Kafka v Praze Existenciální prostor a Praha v Kafkovi Imaginární topografie. Poznáte, jak Praha formovala Kafkův život, prohlédnete si umělcovu korespondenci, deníky, rukopisy a kresby. V druhé části uvidíte, jak autor zobrazil své město. Poznáte jeho fikce, jimiž Prahu proměnil v imaginární topografii.

Uvidíte první vydání Kafkových knih

V dlouhodobé expozici muzea si prohlédnete většinu prvních vydání Kafkových děl. Upoutají vás trojrozměrné exponáty, připraveny jsou adiovizuální programy. Průvodcem vám bude hudba, napsaná speciálně pro výstavu.

Před muzeem je sousoší

Vaší pozornosti na dvoře před muzeem neujde fontána dvou mužských bronzových postav, močících před sebe do jezírka ve tvaru České republiky. Dílo vytvořil sochař David Černý.

Občerstvení

Na dvoře muzea je kavárna a pizzerie. Naproti muzeu objevíte Švejk Restaurant Malostranská pivnice.

Kde zaparkovat a přístupnost

Vyhrazené parkování je k dispozici v Cihelné ulici. Veřejnou dopravou se nejlépe dostanete od stanice metra A Malostranská (400 m) nebo od stanice tramvají na Klárově Cihelnou ulicí (250 m).

Poloha na mapě

 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.