Barokní pivovar Ossegg

Osek, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Barokní pivovar v krušnohorském Oseku je historicky spojen s Cistreciánským opatstvím. Po 70 letech se zde výroba piva obnovila. Ossegg najdete v hospodářském dvoře kláštera.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. dubna 2022

Čeká na vás zajímavá ochutnávka

Všechna piva se vaří nefiltrovaná z krušnohorské vody, žateckého chmele a sladu ze Severních Čech. Ochutnáte čerstvý světlý ležák 11°Ossegg, světlý ležák 12° Philipp, tmavý speciál 13° Tomáš , nebo 18° Jindřich. Oblíbený je řezaný speciál 12°/13°i medové pivo 14° a světlý speciál 13°.

Pivovarská restaurace má barokní charakter

Pivo Ossegg se čepuje přímo z tanků. Posedíte v krásném barokním prostoru restaurace. K pivu ochutnáte třeba nakládaný hermelín, utopence, plněné papričky sýrem, grilované klobásky, a další dobroty. Od května je v pivovaru otevřena prostorná venkovní terasa.

Výrobu uvidíte za sklem

Přímo z restaurace sledujete výrobu. Dění kolem varny uvidíte ve výrobní hale, která je oddělena pouze skleněnou stěnou.

Tipy na ubytování

Pro děti připravují čerstvé limonády

Děti si na terase mohou prohlédnout výrobu čerstvé ovocné limonády z flájské vody a přírodních sirupů. Tu pak samozřejmě i rády ochutnají.

Parkování a přístupnost

Parkovat můžete na Klášterním náměst,í 150 m od pivovaru. Jezdí sem i autobus.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Navštivte lanový park a koupaliště 
U Oseckého rybníka objevíte lanové 3D bludiště s dvěma patry překážek v korunách stromů. Lemuje ho zábradlí a sítě. V sousedství je koupaliště.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Rooseveltova 1
Osek 41705
739 287 486
restaurace@ossegg.cz
www.ossegg.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.