Zřícenina hradu Perštejn

Perštejn, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Petr Kinšt CC BY-SA 3.0

Tři kilometry od města Klášterec nad Ohří pod Krušnými horami objevíte zříceninu hradu Perštejn. Nachází se na skalním ostrohu nad stejnojmennou obcí Perštejn, nad silnicemi, které vedou z Perštejna do částí Údolíčko a Vykmanov.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. listopadu 2022

Zachovaly se rozsáhlé zbytky zdí 

Na místě uvidíte pozůstatky tohoto gotického hradu, který se dříve jmenoval Borchenstein. Prvně byl hrad zmíněn v listinách z roku 1344. Vlastníci, mezi kterými byli zástupci rodu Šumburků, se zde velmi často střídali a díky tomu hrad zanikl již před rokem 1537. Od roku 1963 je zřícenina kulturní památkou. Prohlédnete si celý areál s dochovanou okrouhlou věží. Uvidíte i rozsáhlé zbytky ohradních zdí, samotného hradu a hospodářských objektů. Podíváte se do prostoru bývalého hradního jádra, uvidíte hradní parkán i prostor prvního nádvoří. Dochovala se západní hradba jižní části.

Jak zabavit děti

Nedaleko obecního úřadu se nachází dětské hřiště s hracími prvky.

Občerstvení

Nedaleko zříceniny se na břehu rybníčku v Údolní ulici nachází Pivovar Chalupník Perštejn s restaurací a venkovní terasou.

Tipy na ubytování

Trasa jak na Pernštejn a parkování

Parkoviště je vedle Obecního úřadu Perštejn v Hlavní ulici. Ke zřícenině půjdete z parkoviště nebo zastávky autobusu po Hlavní ulici, ze které odbočíte do ulice Údolní a pak se budete řídit modrou turistickou značkou, celkem vás čeká cesta přibližně jeden kilometr. Do Perštejna jezdí autobus.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Perštejn
Perštejn
obec@obec-perstejn.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Zříceniny
  • Příroda
  • Výlety
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.