Kasárna Karlín

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Kasárna Karlín

Pražské vnitrobloky domů se staly oblíbenými místy odpočinku a zábavy. Jedním z nich je nádvoří bývalých kasáren v Karlíně. Dříve tu pochodovaly šiky vojáků, teď se tu baví lidé. Vyzkoušejte přebudovaný prostor. Bude se vám líbit.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. března 2022

Z vojenských prostor je společenské centrum 

Pětipodlažní trojkřídlá budova kasáren v Karlíně sousedí s Negrelliho vidauktem a vrchem Vítkov. Poté co sídlo opustily pražské vojenské posádky, se z areálu stalo místo kulturního a společenského setkávání. Bude tomu tak až do momentu, kdy se mají kasárna přestavět na justiční palác.

Venkovní prostor je multifunkční

Ve vnitrobloku je několik set míst k posezení mezi zelení stromů, dvě ohniště, hřiště pro děti, hřiště na plážový volejbal a badminton. Jsou tu bary Myčka a Prastánek ve 350 let starém vykotlaném dubu. Promítá se letní kino a konají festivaly. Můžete se rozhlédnout z rozhledny Čestmíra Sušky.

foto: Kasárna Karlín

Je zde i kavárna

Převlékárny a bazén se změnily v kavárnu. Užijete si kulturní akce a autorská čtení.

Z garáží je filmový sál, klub a galerie

V bývalých garážích je filmový sál, dále klub s barem a galerie. Můžete zavítat do sauny a nebo si zacvičit s trenéry v pohybovém studiu Flexiblespot. Nabízí yogu, break dance, workout, akrobacii a masáže.

Parkování a přístupnost

Na Florenci je hlídané parkoviště. Parkovací místa jsou i v ulicích Křižíkova, Vítkova. Do kasáren se vchází z ulice Prvního pluku 20/2.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Prvního pluku 20
Praha 18600
info@kasarnakarlin.cz
www.kasarnakarlin.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro vozíčkáře
  • Gastronomické
  • pro rodiče s dětským kočárkem
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.