Dětský ostrov na Smíchově

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Na pražském Smíchově můžete s dětmi zavítat na Dětský ostrov. Najdete tu řadu příležitostí k zábavě a sportu.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. srpna 2021

Komplex dětských hřišť

Ostrov se nachází na levém břehu Vltavy mezi mostem Legií a Jiráskovým mostem. Byl uměle prodloužen při výstavbě plavební komory Smíchov v letech 1913 -1916.  Sousedí s Petržílkovským ostrovem. Dříve se jmenoval Maltézský. V současnosti zde objevíte komplex několika  dětských hřišť. Jsou rozdělena podle věku dětí. Potěší je různé hrací prvky jako jsou prolézačky, skluzavky, houpačky, malé lezecké stěny, lanovky a podobně.

Zázemí pro sportování

Dětský ostrov je rovněž zázemím pro provozování sportů. Je zde k dispozici malé fotbalové hřiště s umělou trávou, dá se hrát basketball, streetball. Oceníte i tartanové hřiště na volejbal a nohejbal. Zahrajete si třeba i ping – pong a tenis. Někteří uvítají skateboardovou sestavu a venkovní posilovnu.

Mohlo by vás zajímat

Na severní straně ostrova je alegorická socha Vltavy s dívčími reliéfy jejích přítoků – Sázavy, Berounky, Lužnice a Otavy.

Občerstvení

V jižní části ostrova je umístěna italská restaurace.

Přístupnost

Na ostrov se dostanete po klenutém mostku z Janáčkova nábřeží.

Kde zaparkovat

Parkovací automat na Janáčkově nábřeží.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.