Národní technické muzeum

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V Praze na Letné si můžete projít unikátní sbírkové předměty v expozicích Národního technického muzea. Bylo založeno před více než sto lety. A má určitě co nabídnout.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. srpna 2021

Jedinečné sbírky technických památek

Národní technické muzeum je rozlehlé a nabídne vám 14 stálých expozic a krátkodobé výstavy. Pokud máte zájem o důkladnější poznání dějin techniky, pomůže knihovna i rozlehlý archiv dějin techniky a průmyslu. Oddělení muzejní pedagogiky pořádá programy pro školy.

Prohlédnout si můžete čtrnáct úžasných expozic

V budově na Letné Národního technického muzea je k vidění 14 stálých expozic, do kterých můžete zavítat a vše si prohlédnout. Jsou to: Architektura, stavitelství a design, Astronomie, Doprava, Fotografický ateliér, Hornictví, Hutnictví, Herna Merkur, Chemie kolem nás, Interkamera, Měření času, Tiskařství, Technika v domácnosti, Televizní studio, Cukr a čokoláda.

Největší pozornost poutá expozice Doprava

V expozici věnované dopravě si prohlédnete stará auta, letadla všech druhů zavěšená od stropu. Expozice přibližuje v samostatných příbězích historický vývoj veškeré dopravy. Jsou tu i unikáty. Třeba Tatra 80, ve které jezdil T. G. Masaryk. Nebo letoun Kašpar JK, na kterém Jan Kašpar vykonal historicky první dálkový let v dějinách českého letectví. Je tu stíhací letoun Supermarine Spitfire, na kterém českoslovenští letci bránili svobodu země ve Velké Británii.

Jak zabavit děti

Herna Merkur je pro děti ideálním prostředím pro zábavu. Můžete si kromě stavění zahrát hru s hornickou tematikou. Promítají se tu i večerníčkové příběhy. Herna je vzhledem k protiepidemickým opatřením dočasně uzavřena.

Občerstvení

V areálu muzea je k dispozici kavárna, zaměřená na kávovou kulturu a pekařství.

Přístupnost

Muzeum najdete několik set metrů od Letenské pláně.

Kde zaparkovat

Parkoviště pro návštěvníky se nachází za závorou cca 100 metrů od hlavního vchodu. Před objektem muzea je také veřejné parkoviště.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.