Stará čistírna odpadních vod v Bubenči

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Pokud vás zajímají staré unikátní technologie, zajděte se podívat do bývalé čistírny odpadních vod v Bubenči. Stará čistírna odpadních vod v Bubenči patří mezi nejvýznamnější industriální památky v Evropě Prohlídku areálu můžete absolvovat pouze s průvodcem. Je možná i plavba na prámu v podzemí.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. srpna 2021

Uvidíte i původní parní strojovnu

Unikátní technickou památku najdete nedaleko Královské obory Stromovka. Byla postavena v letech 1901 až 1906 jako konečná fáze systematické stokové sítě. Svému účelu sloužila až do roku 1967. Během prohlídky uvidíte původní prostory s pozůstatky technologií čištění odpadních vod. Spatříte kotelnu a strojovnu s funkčními parními stroji z roku 1903. V kavárně si pak můžete prohlédnout fotografie z výstavby objektu.

Zhlédnete i filmový dokument z roku 1943

Dozvíte se, že Stará čistírna odpadních vod v Bubenči patří mezi nejvýznamnější industriální památky v Evropě. V červenci 2020 se dokonce dostala na indikativní seznam památek UNESCO. Na objednávku můžete po prohlídce shlédnout filmový dokument z roku 1943, film Koloběh vody ve vodárenství nebo film Muži pod Prahou z roku 1947.

Proplujte na prámu útrobami čistírny

Pro mnohé z vás bude jistě lákavé si prohlídku zpestřit. Usednete na převozníkův prám a budete se na něm plavit podzemní usazovací nádrží. Je dlouhá 90 metrů.

Občerstvení

V areálu Čistírny můžete posedět v příjemně zařízené kavárně Café Továrna a v letních měsících také ve venkovním baru Stokabar.

Kde zaparkovat

Přímo před budovou v Papírenské ulici jsou k dispozici parkovací místa městské části Praha 6. Zaparkovat je možné i přímo v areálu na soukromém parkovišti. 

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.