Dvojrozhledna Hraniční vrch
Město Albrechtice, Opavské Slezsko, Severní Morava a Slezsko

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10
Autor fotky: Casablanca CC BY-SA 4.0

Unikátní českou dvojrozhlednu můžete navštívit ve Zlatohorské vrchovině na Hraničním vrchu (527 m n.m.). Vypíná se nad městečkem Albrechtice ve Slezsku nedaleko Krnova.

Autor článku: Petr Kouba, 25. září 2020

Železná konstrukce obou věží poutá pozornost

Dříve v místě nad Albrechticemi v Moravskoslezském kraji na Hraničním vrchu stávaly dvě příhradové věže. Původně sloužily telekomunikacím. Pak byly v roce 2011 přestavěny na dvojrozhlednu. Obě věže spojil ve výšce 25 m nad zemí můstek dlouhý 18 m. Upoutá vás ojedinělá železná konstrukce. Rozhlížet se můžete z obou rozhleden nebo i ze spojovací lávky na všechny strany. Uvidíte  největší moravskou horu Praděd nebo beskydskou Lysou horu. Můžete si z výšky prohlédnout nejen město Albrechtice, ale spatříte třeba také Opavu, Krnov a nebo i polskou nížinu.

foto: infokrnov.cz

Jak na rozhlednu

Na Hraniční vrch vyrazíte z parkoviště u rybníka Celní po červené trase. Odtud je Hraniční vrch vzdálen 2,1 km s převýšením 187 metrů. Na vrchu vystoupáte po 149 schodech se zábradlím do první rozhlednové věže, vše si prohlédnete, přejdete po lávce i do druhé věže a pak po stejných schodech půjdete zase dolů.

Jak zabavit děti

Pod dvojrozhlednou je k dispozici dětské hřiště s řadou zajímavých dřevěných herních prvků.

Občerstvení

U dvojrozhledny není žádný občerstvovací stánek. Jídlo si vezměte s sebou. Najíst se tam můžete v krytém přístřešku. U parkoviště Celní je hospůdka U Rybníčku. Další možnosti jsou v centru Albrechtic.

Parkování

Nejbližší parkoviště od rozhledny je u rybníku Celní

Poloha na mapě

Tip na výlet

Z dvojrozhledny zavítejte do minimuzea kočárků a panenek
V Albrechticích je moc hezké minimuzeum kočárků a panenek. Soukromá sbírka se nachází naproti autobusovému nádraží ve žlutém domečku. Můžete se tam jít podívat. Vrátíte se určitě do dětských let a vaše ratolesti budou obdivovat, v čem se vozily malé děti v průběhu desítek let. Prohlédnou si panenky, s kterými jste si jako malí hráli i vy. Je tu k vidění na 80 kočárků různých velikostí a druhů a více než 90 panenek. Sbírka manželů Břicháčkových je rodinným stříbrem. Stále se rozrůstá. Rodina jednotlivé kusy získala buď z darů nebo prostřednictvím aukcí na internetu. Nejstarší kočárek je z 30. let minulého století. Panenka Dáda vám zazpívá písničky Dády Patrasové, některé panenky se smějí nebo pláčou. Všechny jsou však výhradně českou klasikou. Proslulou Barbie tam neuvidíte. 
 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Město Albrechtice
554 637 360
podatelna@mesto-albrechtice.cz
http://www.mesto-albrechtice.cz

Štítky

  • Rodinné
  • Rozhledny
  • Cestování se psem
  • Pro rodiny s dětmi
  • Dětská hřiště
  • Pro dva
  • Poznávací
  • Vyhlídky
  • Pro seniory
  • Hory a pohoří
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Vyberte si ubytování

Hotel Praha

Orlické hory a Podorlicko Deštné v Orlických horách

0/10
Cena od 700 Kč do 800 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více