Rozhledna Panorama na hoře Kabátici

Frýdek-Místek, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

U obce Chlebovice, 5 km od Frýdku-Místku se na hoře Kabátici můžete rozhlédnout do půvabného kraje z železné rozhledny. Nese název Panorama, nachází se v nadmořské výšce 460 m a vypíná se do výše 22,1 m.

Autor článku: Petr Kouba, 19. října 2020

Na rozhlednu vede 93 schodů

Ocelová konstrukce rozhledny na Kabátici je zakončena stříškou ve výšce 22.1 metru. Z rozhledny, na kterou se dostanete po zdolání 93 schodů, můžete shlížet do krajiny ze dvou dřevěných ochozů. První je ve výšce 15 m, je uspořádán jako osmiboká terasa s volným výhledem, který rámují pouze dřevěné sloupy. Pro orientaci v krajině se vám bude hodit nainstalovaná panoramatická mapa. Druhá plošina je prostorově menší. Je umístěna od té první ještě o 2,7 m výše. Je krytá  a dívat se z ní můžete prostřednictvím několika okének.

Co z rozhledny Panorama uvidíte?

Nejen obec Chlebovice, ale celou vodní nádrž Olešná ve Frýdku-Místku, který je za ní také vidět. Objeví se před vámi beskydské vrchy. Pod vyhlídkovou věží spatříte místnost obloženou kamenem. Slouží pro provozní účely a je zdrojem elektrické energie. Nedaleko rozhledny stojí pomník. Připomíná místního básníka a spisovatele Františka Lazeckého. Panorama je umístěna na severovýchodním úbočí kopce Kabátice. Půjdete k ní něco pře kilometr lesem z Chlebovic.

Občerstvení

Občerstvení u rozhledny není, svačinu si tedy radši vezměte s sebou. V chlebovickém včelařském muzeu, kam se můžete vydat na výlet, je včelařský obchůdek. Můžete tam pak zakoupit medové sladkosti.

Tipy na ubytování

Přístupnost

Od domu včelařů v Chlebovicích půjdete po červené k rozhledně 1,2 km. Rozhledna je volně přístupná, nic platit nebudete. 

Parkování 

Zaparkovat můžete v Chlebovicích u Domu včelařů.

Poloha na mapě

Tip na výlet s dětmi

Včelařský dům v Chlebovicích nabízí spoustu zajímavostí
Dům včelařů najdete v Chlebovicích a určitě stojí za návštěvu. Můžete děti seznámit s mnoha zajímavostmi, které se týkají včel. Naučný areál se nachází v objektu, kde kdysi bývalo zdejší fojtství. Prohlédnete si tady včelařské muzeum, včelařský skanzen, naučnou zahradu včelařsky významných rostlin, naučný včelín a muzeum Chlebovic a Bezručova kraje. Můžete prozkoumat úly ve venkovní expozici. Uvidíte nejstarší vydlabané kmeny stromů, ručně vyřezávané úly z období první republiky a zaujmou vás i úly nové. V objektu je včelařská prodejna působí i jako poradenské centrum. Pokud chcete začít sami včelařit, máte jedinečnou příležitost zjistit, jak na to. Poradí vám tu záležitosti kolem včelaření, ale popovídáte se o možnostech čerpání dotačních titulů pro včelaře.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Frýdek-Místek
+420 558 646 888
info@visitfm.cz
www.visitfm.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Vyhlídky
  • pro dva
  • Rozhledny
  • pro seniory
  • Hory a pohoří
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Severní Morava a Slezsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.