Hora Smrk – nejvyšší vrchol Rychlebských hor

Lipová-lázně, Rychlebské hory, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Smrk (1127 m n.m.) je nejvyšším vrcholem Rychlebských hor. Můžete se k němu dostat z Ramzovského sedla. Vrchol je plochý, nevýrazný. Čekají vás díky tomu zajímavé výhledy.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Uvidíte Rašeliniště Malení

Vrchol Smrku v Rychlebských horách neschovávají vysoké stromy. Pokrývá ho jen nízká smrková výsadba a nevelká rašelinná vegetace Malení. Tu tvoří zbytky podmáčených horských smrčin na okrajích a je přírodní památkou. Cestou k vrcholu můžete obdivovat nedotčenou přírodu Rychlebských hor.

Těšte se na pěkné výhledy do krajiny

Na vrcholu vás překvapí pěkný výhled do okolí, kterému nic nepřekáží. Uvidíte na Kralický Sněžník, z Jeseníků je nejlépe vidět Keprník a Šerák, vzdálený odtud 6 km. Když je dobrá viditelnost, spatříte i Krkonoše. Oblastí Rychlebských hor a vrcholem Smrku prochází státní hranice s Polskem. Kousek od vrcholu se území dělí na trojmezí Moravy, Slezska a Kladska. Najdete tu pouze rozcestník Smrk hraničník. Nouzový přístřešek byl bohužel v roce 2019 odstraněn.

Občerstvení

V Ramzovském sedle je restaurace hotelu Andromeda, Restaurace Ramzovské sedlo, nebo restaurace Kaťuša.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

Auto můžete zaparkovat v areálu Ramzová.

Vlakem na Smrk

V Ramzové se nachází vlaková stanice. Od nádraží půjdete dle níže popsané trasy.

Jak na vrchol Smrku

Na vrchol Smrku půjdete z Ramzové po červené trase. Méně zdatní počítejte s větším stoupáním. Zpět se můžete vrátit přes Petříkov, kde se nachází několik restaurací. Délka trasy: 1,3 km. Nastoupáte: 423 výškových metrů

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více