Pěchotní srub u Odolova T-S 26

Malé Svatoňovice, Adršpašsko-teplické skály, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10

Navštivte pěchotní srub T-S 26 u Odolova společně s vojenským muzeem, které se věnuje československému opevnění z let 1935-1938. Dvoupatrový objekt je nejvyššího stupně odolnosti vůči nájezdům a útokům nepřátel.

Autor článku: Radomír Němeček, 19. března 2021

Pěchotní srub u Odolova byl postaven během roku 1938, avšak se jej nepodařilo dokončit před mobilizací. Finální dokončovací práce na objektu byly zahájeny až od roku 2000. Běheme následujících let se podařilo objekt dokončit a nyní je přístupný veřejnosti. 

Na co se můžete těšit

Ve dvoupatrovém vojenském objektu zažijete názornou ukázku života za války. Je zde vystaveno mnoho zbraní ve střílně od zvonů po kulomety a menší zbraně. Během prohlídky si v horním patře prohlédnete muniční sklady, místnost pro velitele, posádku a telefonistu. V dolním patře uvitíte střílny, sociální zařízení, sklad na pohonné hmoty či stanice zemné telegrafie. Kapacita objektu byla až pro 28 můžů.

Jak k pěchotnímu srubu

Vojenský objekt je velmi dobře přístupný z Odolova po zelené turistické trase. Z Odolova půjdete 400 metrů. Trasa na mapě

Kde zaparkovat

Doporučujeme automobil zaparkovat v obci Odolov.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Kam pokračovat dále

Doporučujeme se vydat od opevnění v Odolově po zeleném značení k Bunkru Pod Kolčarkou. Když budete pokračovat dále, dojdete až k rozhledně Žaltman, která byla nově otevřena na konci roku 2014.

Základní údaje

Vstupné

50 Kč dospělá osoba
20 Kč děti 6 - 15 let

Kontaktní údaje

Odolov
Malé Svatoňovice
607946032
benes@bunkry.cz
www.t-s26.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Vojenství
  • Výlety
  • pro dva
  • Pevnosti
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.