Edrovický rybník Rýmařov

Rýmařov, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Na rozhraní Hrubého a Nízkého Jeseníku zavítejte do města Rýmařov. Na jeho západním okraji je v části Edrovice rybník, kde si užijete skvělé koupání a další zábavu.

Autor článku: David Hlisník, 31. května 2023

Přírodní koupání a upravená pláž

Edrovický rybník obklopují travnaté udržované pláže. Vystup do vody je pozvolný, takže se bude koupání líbit i vašim dětem. V sousedství rybníka je moderní oplocené hřiště Flemda s řadou zábavních prvků. Užijí si tam síťovou pyramidku, různé druhy houpaček, menší horolezeckou stěnu s úchyty a skluzavky. V rybníce jsou instalovány skluzavky do vody. Můžete si zahrát na přilehlém hřišti  volejbal nebo využít tenisový kurt.

M. Marek

Občerstvení i turistické známky

Necelých 500 m od rybníka objevíte v ulici Julia Sedláka Restauraci a kavárnu Turistické známky. Jde o skutečnou raritu. Nejen, že se tu dobře občerstvíte, ale můžete absolvovat prohlídku Návštěvnického centra turistických známek. V areálu si prohlédnete výstavu všech turistických známek z ČR, ale i ze zahraničí, které se v Rýmařově vyrábějí. K vidění je např. i 3D mapa Jeseníků. Sběratelé si tu mohou pořídit známky z míst, která v republice navštívili a mají to doloženo, kde známka nebyla dostupná.

návštěvnické centrum turistických známek

Kde zaparkovat

U rybníka vám poslouží dvě dostatečně velká parkoviště.

Přístupnost

K rybníku se dostanete pohodlně z náměstí i cyklotrasou č. 6077. Do lokality jezdí také autobus, od zastávky je vzdálenost zhruba 800 m.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více