Krušnohorské muzeum Lesná

Nová Ves v Horách, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Nad Novou Vsí v Horách v okrese Most můžete zavítat do osady Lesná. Objevíte tam Krušnohorský lidový dům. Skanzen byl postaven vedle horského hotelu Lesná jako replika stavení z roku 1873. Toto krušnohorské muzeum rozhodně stojí za návštěvu. Uvidíte, jak kdysi žili horalé.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Uvidíte dům chlévového typu

V krušnohorském skanzenu v Lesné si můžete prohlédnout celý dům. Byl postaven ve stylu wohnstallhaus, doslova jako obytný chlév. Uvidíte nejen chlév, ale vybavení celého domu, který na chlév navazoval. Závětří, světnici, komoru, půdní prostor i stodolu. Dýchne na vás doba minulá. Poznáte životní styl a hodnoty původních tradic před oběma světovými válkami, než došlo k odsunu obyvatel.

Prohlédnete si i nově postavený hrázděný dům

O pár desítek metrů dál od skanzenu vyrostl nový hrázděný dům, který je součástí muzea. I v něm najdete ukázky ze života tehdejších horalů. Objevíte tam třeba dobovou pekárnu a v patře tkalcovksý stav. U cesty patří k objektu i původní zvonice s funkčním zvonem a odbíjením hodin. Když budete mít štěstí, možná narazíte i na akce a výstavy s ukázkami řemesel, které se tady během roku konají.

Jak zabavit děti

V lokalitě je geopark, arboretum a bludiště.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Občerstvíte se v restauraci Horského hotelu Lesná.

Parkování a přístupnost

Zaparkujete na parkovišti u Horského hotelu Lesná. Z parkoviště do muzea je vzdálenost několik desítek metrů.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.