Boží vyhlídka

Boží Dar, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Když se vydáte z Božího Daru v Krušných horách po červeně značené turistické cestě směrem na Klínovec, dojdete k Boží Vyhlídce (1099 m n.m.). Rozhledna je vysoká 8 metrů a její vzhled vás okamžitě upoutá nejen neobvyklým tvarem kvádru.

Autor článku: Radomír Němeček, 28. ledna 2021

Moderní stavba poutá svým pojetím

Rozhledna byla postavena u horní stanice lyžařského vleku za hotelem Praha v lokalitě Neklid nad Božím Darem. Moderně pojatá stavba vám může připadat jako zvětšená krabička od zápalek, instalovaná nastojato. Byla postavena teprve v roce 2019 a má futuristický charakter. Materiál rozhledny tvoří dřevo a zahalena je nerezovým pláštěm. Stříbrně lesknoucí se světélkující plášť sestává z šablon, které připomínají rybí šupiny. Boží vyhlídka tak odkazuje na těžbu stříbra v okolí. Je vysoká 8 metrů. Na vyhlídkovou plošinu umístěnou v pěti metrech nad terénem půjdete po dvaceti schodech.

foto: bozi-dar.cz

Rozhlížet se budete dvěma okny

Do krajiny se můžete dvěma velkoplošnými vyhlídkovými ony. Prohlédnete si Boží Dar a podíváte se do Jáchymovského údolí. Při dostatečné viditelnosti dohlédnete až ke Karlovým Varům. Vidět je i část vysílače na Klínovci. Spatříte také Malý Fichtelberg v Německu nebo prostor bývalé celnice. Západním směrem uvidíte úchvatný Božídarský Špičák. Ve věži najdete zvon, na který si rádi zazvoníte.

foto: bozi-dar.cz

Procházku od rozhledny si můžete protáhnout

Pokud budete od Boží vyhlídky pokračovat po červeně značené turistické cestě vzhůru, dojdete na Klínovec. Od rozhledny je vrchol Klínovce (1244 m n. m.) vzdálen 3 km. Cestou vaši pozornost  mimo jiné upoutají turbíny větrné elektrárny Boží Dar - Neklid, kterých je tu hned několik.

Boží vyhlídka je volně přístupná od dubna do října.

Tipy na ubytování

Občerstvení

V lyžařském areálu Neklid je občerstvení Fčelín a Mongolika bufet. V Božím Daru můžete využít například služeb Restaurace Hotelu Praha nebo Restaurace Pivovaru Červený vlk.

Jak na vyhlídku a parkování

Automobil zaparkujete:

 • na centrálním parkovišti v Božím Daru Z centrálního parkoviště v Božím Daru půjdete po červeně značené turistické trase necelý kilomet. Trasa na mapě 
 • u lyžařského areálu Neklid. Z parkoviště půjdete k rozhledně po červené směrem na Boží Dar necelých 600 m. Trasa na mapě.

Poloha na mapě

Tip na výlet s dětmi

Ježíškova cesta pobaví a poučí
Na Božím Daru se s dětmi vydejte na naučnou stezku Ježíškova cesta. V informační centru si koupíte zápisníček Ježíškův pas. Do něj budou děti zapisovat splněné úkoly. Můžete si vybrat ze dvou okruhů. Jeden je dlouhý 12,9. Druhý je zkrácený na 5,6 kilometru. Při delší variantě projdete 13 zastavení. Cestou vás na každém okruhu čeká plno zábavy a úkolů v pohádkově vyzdobených domečcích. Na trase jsou k dispozici nejen zmíněné přístřešky, ale i odpočinková místa. V cíli, který je opět v infocentru, dostanou děti na památku do pasu razítko Ježíškovy pošty a drobný dárek.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Boží Dar
603 539 020
359 571 007
info@bozidar.cz
bozidar.cz

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • Výlety
 • Rozhledny
 • Architektonické památky
 • amazing places
 • Cyklistika
 • se psem
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • romantické cestování
 • pro dva
 • Turistika
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.