Pohádkový les Bílina

Bílina, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.6/10

Máte rádi pohádkové postavičky a chcete udělat radost dětem? Projděte se Pohádkovým lesem v Bílině v Krušnohoří. Les najdete nad sídliště Nad Chlumem.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. března 2022

Potkáte postavičky z filmů

Cesta Pohádkovým lesem v Bílině je značená žlutě, můžete si ji s celou rodinou projít. Budete potkávat známé filmové postavičky. Například Myšpulína a spol. z populárního Čtyřlístku, postavy kolem Rumcajse z lesa Řáholec. Smát se na vás budou Simpsonovi, Krteček, Křemílek s Vochomůrkou. Svou nešikovnost připomenou Pat a Mat, potkáte Spejbla a Hurvínka, vílu Amálku a motýla Emanuela a další figurky a dřevěné symboly.

Areál Pohádkového lesa je rájem dětí

Původní figurky vytvořil místní občan Jaroslav Sejkora už v roce 1974. Některé maloval na kmeny stromů, jiné vyřezal. Do lesa jich instaloval zhruba 130. Mnohé poznamenal zub času. Kromě figurek děti potěší třeba opičí dráha, bludiště a radost budou mít i z oblíbeného slona. Součástí procházky jsou odpočinková místa. Les postupně obnovuje společenství dobrovolných nadšenců. Vznikají nové figurky a herní prvky.

Možnosti občerstvení

Nedaleko trasy Pohádkového lesa je Pizzerie Chlum. V areálu pohádkového lesa je posezení, kde si můžete dát svačinu.

Tipy na ubytování

Kde zapartkovat a jak do Pohádkového lesa?

Na sídlišti Za Chlumem je parkoviště. K lesu vás dovedou směrovky.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Po trase českých dějin
Pokud si chcete cestu lesem prodloužit, můžete se vydat na trasu od bílinského zámku. Čeká vás zajímavá cesta plná informací o českých dějinách.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.6/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více