Kryštofovy kameny

Rtyně v Podkrkonoší, Broumovsko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: jestrebihory.net

Kryštofovy kameny společně s Kryštofovou skálou se nachází nedaleko Odolova v CHKO Broumovsko. Krásné skalnaté přírodní útvary tu každý rok přivítají stovky turistů. Velkou zajímavostí a lákadlem zde jsou také araukarity, což jsou vzrostlé zkamenělé stromy.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. května 2020

Naleziště araukaritů

Kryštofovy kameny naleznete ve vrcholové části hřebenu Jestřebích hor. Na mapách Kryštofovy kameny hledejte vzdušnou častou mezi Stárkovem a Rtyní v Podkrkonoší. Místo se pyšní výškou 586 metrů a i přes hustší les je zde celkem pěkně vidět do krajiny. Místo láká ale turisty především na zajímavé zkamenělé stromy tedy araukarity, ze kterých se Kryštofovy kameny také skládají.

Jak na vrchol

Přímo z Odolova od autobusové zastávky se vydejte po zeleném značení. Projdete okolo turistického rozcestí a památníku Cesty osvobození Rudou armádou v Odolově. Přibližně po jednom kilometru dorazíte na vrchol Kryštofových kamenů. 

Přístupnost

Kryštofovy kameny jsou přístupné po celý rok. V zimních měsících musíte ovšem počítat s horším terénem.

Tipy na ubytování

Parkování

Doporučujeme automobil zaparkovat v obci Odolov nedaleko Kryštofových kamenů.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Hned v úvodu našeho tipu na výlet bychom rádi upozornili ještě na Pěchotní srub T-S 26 s vojenským muzeem, které budete míjet cestou ke kamenům. Muzeum je věnované československému opevnění z let 1935 až 1938. Ale zpět k našemu tipu na výlet. Z Kryštofových kamenů pokračujte dále po zeleném značení, až dojdete rozcestí Švédský vrch, zde se napojte na modré značení. Po chvíli dojdete k rozcestí Pod větrným dolem, kde zdatnější turisté mohou pokračovat po žlutém značení do Rtyně v Podkrkonoší a dále zpět do Odolova. Tato delší varianta procházky je dlouhá 10 km. Pro kratší procházku se na rozcestí Pod větrným dolem dejte po červené zpět do Odolova. Tato kratší varianta je dlouhý pouze 5 km.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.