Zoo Mořský svět

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.8/10
Autor fotky: Zoo Mořský svět

Na výstavišti v Holešovicích objevíte největší mořské akvárium v ČR. Prohlédnete si unikátní život pod hladinou. Ohromí vás desítky různých živočichů od velkých krokodýlů a žraloků až po různě barevné nádherné ryby, karety, korály a další. Mořský svět se řadí do rodiny zoologických zahrad.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. srpna 2021

Mořský příliv, odliv i svit měsíce

Zoo vám nabídne unikátní expozice, které jinde nespatříte. Největší vodní nádrž má v 100 tisíc litrů mořské vody. Prohánějí se v ní bělocípí a černocípí žraloci. Živočichům se tu snaží přiblížit životní prostředí jejich původnímu. Simulují svit měsíce, mořský příliv a odliv. Atmosféru dokresluje model lodi Bounty, maják a nádherná korálová jeskyně.

Akvária i velká nádrž

Můžete se těšit na atraktivní multimediální plochu s podlahovou projekcí, akvária i velkou nádrž. Spatříte na 350 druhů živočichů a korálnatců. Zhlédnete záběry, které pořídila NASA z Hubblova teleskopu. V korálové jeskyni vás uchvátí 11 atypických akvárií zabudovaných do skály se spoustou různě zbarvených ryb. Určitě si nenechte ujít pohled na prohánějící se žraloky.

Expozice Řeky západního Ghátu

V devítimetrové nádrž je expozice, simulující průběh řek v jižní Indii. V akváriu je vidět prameniště s velmi silným prouděním, budete pozorovat střední tok a lesní tůň. Můžete obdivovat sevelie, sekavce, pamičky, břenky, hladohlavce a další živočichy.

Občerstvení

V areálu je kavárna Stromovous.

Kde zaparkovat

K dispozici je Parkoviště Tipsport Aréna. Z parkoviště půjdete zhruba 600 m.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Lapidárium Národního muzea
Hned v sousedství si prohlédnete Lapidárium Národního muzea. Nabídne vám sbírku kamenných plastik a článků o architektuře v průběhu několika staletí.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.8/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.