Železniční depozitář Národního technického muzea

Chomutov, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V západočeském Chomutově si užijete lokomotivy a další historická kolejová vozidla ze sbírky Národního technického muzea. Navštivte v Černovické ulici chomutovský železniční depozitář.

Autor článku: David Hlisník, 24. listopadu 2023

Ve sbírce je na sto vozidel

V neobvyklém muzejním chomutovském prostoru si prohlédnete kolejová vozidla několika rozchodů a nejrůznějších typů. Celkem jich je tady zhruba stovka. Čekají na vás parní lokomotivy, salonní, osobní, elektrické a motorové vozy. Pokocháte se pohledem na historické drezíny a vozidla ještě nedávno provozovaná u Českých drah. Je tu k vidění třeba kolejový sněhový pluh z roku 1980.

Železniční depozitář Národního muzea

Uvidíte salonní vůz barona Rotschilda

Unikátem je např. parní lokomotiva vyrobená v roce 1870. Parní lokomotivy lákají. A tak se vám jistě zalíbí i rychlíkový Albatros 498.106, který v roce 1964 dosáhl rychlosti 162 km/h. A to byl tenkrát rekord Československých státních drah. Zalíbí se vám poválečná lokomotiva z roku 1945 či tramvajová parní lokomotiva Gartenau, vyrobená koncem 19. století v Linci. Kdo by se nechtěl projet salonním vozem, v němž si užíval cestování Adolph Rothschild? Tuhle raritu, vyrobenou Kopřivnickou vozovnou v roce 1906, spatříte. Sledujte také aktuální výstavy, které depozitář pořádá.

Kde zaparkovat

Zaparkujete na parkovišti nákupního centra Globus.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Nabízí se např. Restaurace Globus.

Přístupnost

Železniční depozitář se nachází v sousedství depa Českých drah. Z parkoviště se vydejte po značené trase z Černovické ulice.

Poloha na mapě

Kam na výlet

V Chomutově je toho k vidění hodně. Můžete zavítat do největší zoo v ČR. Odpočinek vám nabídne Aquasvět nebo vystoupejte na městskou věž a z ptačí perspektivy si prohlédněte historické centrum.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více