Zoopark Chomutov - největší zoopark v České republice

Chomutov, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Zoologická zahrada v Chomutově se řadí mezi nejoblíbenější u nás. Svou rozlohou 112 ha je také největší v republice. Vznikla v roce 1975.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. září 2020

Zoo chová více než 160 druhů zvířat

V zooparku Chomutov uvidíte různé druhy zvířat. Zahrada se orientuje především na chov druhů z Euroasie a severní Afriky. Spatříte hnízdiště několika desítek druhů ptáků. Ve výbězích se prohánějí sudokopytníci – například zubři evropští a velbloudi, prohlédnete si kozoržce alpského. Mezi lichokopytníky objevíte například koně převalského. Mají tu i některé druhy šelem. Kromě medvěda hnědého třeba rysa ostrovida, manula, charzu žlutohrdlou. Podíváte se na různé domácí zvířectvo a z pozorovatelny budete sledovat život opic druhu makak magot.

O víkendech se můžete účastnit krmení

Každý víkend můžete v zoo v určených hodinách některé druhy zvířat s chovateli krmit. Opičí makakové si pochutnají na semenech cedru, hmyzu a výhoncích, nepohrdnou ani jedovatým škorpionem. Tuleni spořádají pořádný kýbl ryb a medvědům můžete hodit speciální granule.

Navštivte muzeum v přírodě

Součástí zahrady je skanzen Stará Ves. Připomenete si, jak se žilo dříve v Krušnohoří. Skanzenu dominuje větrný mlýn holandského typu. Vedle něj se rozkládá malá vesnice. K vidění je hrázděný statek a kaplička. V pěkné roubence uvidíte stálé expozice krušnohorských řemesel. Vesnici nechybí ani rybník. Skoro všechny budovy jsou kopiemi staveb, které kdysi v Krušnohoří stály. Můžete se zde projít i jabloňovým sadem, který pochází ze štěpů starých odrůd, posbíraných v již zaniklých vesnicích.

Tipy na ubytování

Nezapomeňte na Eurosafari

Nezapomenutelným zážitkem je jízda po pláních Eurosafari. Souprava vyjíždí ze zastávky v centrální části zooparku. Nejprve uvidíte sněžné sovice,výběhy mývalů, medvědů, poníků, velbloudů, sobů, losů. Pak se dostanete do obory Eurosafari, kde se zvířata prohánějí jako ve volné přírodě. Souprava zajíždí i do skanzenu.

Areál projedete vláčkem nebo v kočáře

Komu se nechce moc chodit pěšky, může si projet zoologickou zahradu zoovláčkem Amálka. Ten zahradu křižuje a jezdí také ke skanzenu Stará ves. V zoo je k dispozici i kočár tažený koňmi, za hodinu jízdy zaplatíte 1000 Kč.

Kde zabavit děti

V areálu zahrady jsou dětská hřiště a lanové centrum. I podél cest jsou umístěny herní prvky.

Občerstvení

Občerstvení je na mnoha místech v zoo. Využít lze občerstvovací stánky: U poníků, U medvědů, U tuleňů, U jeřábů. Stánek s občerstvením je také v blízkosti pozorovatelny opic. U vchodu do zoo od Kamencového jezera najdete restauraci Tajga.

Parkování

Parkoviště u vchodu od sídliště pojme 60 vozidel. Parkoviště u vchodu od Kamencového jezera má kapacitu 30 aut. Parkovné 40 Kč na den se platí v pokladnách zoo.

Přístupnost

Do zoo můžete vejít dvěma vchody. Jeden najdete u chomutovského sídliště, druhý u Kamencového jezera.

Poloha na mapě

Kam dále ze zoo? Tip na výlet...

Vykoupejte se ve zdravém Kamencovém jezeře
Hned v sousedství zoo je v Chomutově Kamencové jezero. Jde o celosvětový unikát. Vzniklo pravděpodobně zatopením lomů na těžbu kamence a síry. Voda je příznivá pro lidský organismus. Obsahuje nejen kamenec, ale také sírany, chloridy, železo a hliník. Užijte si nádherné koupání. Jsou zde placená mola i písečné pláže. Můžete tu hrát stolní tenis, volejbal, nohejbal, plážový volejbal. K zapůjčení mají loďky, šlapadla a  paddleboardy. Je zde i oddělená nudistická pláž. Mají zde sto metrů dlouhé plovoucí molo, které svými rameny vytváří několik bazénů.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.