Rozhledna Pajndl na Tisovském vrchu

Nejdek, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Na zalesněném Tisovském vrchu (976,6 m n.m.), 3 km severně od města Nejdek v západních Čechách, stojí rozhledna Pajndl. Je vzdálena 300 metrů od vrcholu kopce. Můžete na ni celoročně vystoupat.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. dubna 2021

Rozhledna patří mezi nejvyšší 

Mohutná čtyřboká kamenná rozhledna pochází z 19. století a byla postavena z žulových kvádrů. Patří mezi nejvýše položené vyhlídkové věže Krušnohorska. Byla několikrát opravována. Na plošinu budete stoupat po 114 žulových schodech nitrem věže. Rozhledna Pajndl (podle německého Peindelberg)  je vysoká 24 m. Vyhlídka není zastřešená a lemuje ji litinové zábradlí. Uprostřed vyhlídkové plošiny je umístěn prosklený dřevěný přístřešek s bleskosvodem.

Parádní výhled z ochozu

Rozhledna Pajndl stojí na desetimetrové skále. Nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů v Krušnohoří. Z kruhovité plošiny spatříte Klínovec, německý Fichtelberg, Doupovské hory. K vidění jsou i kopce Slavkovského lesa. Nemůžete přehlédnout průmyslovou oblast uhelné pánve i věže kostela v Chlumu. Někdy je vidět i Šumava.

Občerstvení

Svačinu si vezměte s sebou. Na Pajndlu je pouze přístřešek, kde si odpočinete. U parkovací plochy v Nejdku - Tisové je restaurace Kukačka.

Tipy na ubytování

Parkování a vlaková zastávka

Automobil ponecháte na parkovišti u železniční zastávky Nejdek – Tisová.

Jak na rozhlednu

K rozhledně můžete pouze pěšky. Ze železniční stanice Nejdek – Sejfy půjdete 2 kilometry po žluté. Ze zastávky Nejdek - Tisová zamíříte po asfaltce do kopce, pak po modré a nakonec z rozcestí Nad Tisovským vrchem po žluté do cíle.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Skála Knížecí nos
Prohlédněte si hradní věž v Nejdku. Má půdorys lichoběžníku a slouží jako zvonice. Skála, na které věž stojí, se díky podobě nazývala Knížecí nos.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Tisová
Nejdek
353 240 135
infocentrum@nejdek.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Výlety
  • Příroda
  • se psem
  • pro rodiny s dětmi
  • pro dva
  • Rozhledny
  • Cyklistika
  • pro seniory
  • Turistika
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.