Pivovar Chalupník

Perštejn, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V Ústeckém kraji zavítejte do obce Perštejn v okrese Chomutov. Pivovar Chalupník u malého rybníčku je známý nejen v oblasti mezi Krušnými a Doupovskými horami. Ochutnáte tři druhy nefiltrovaného a nepasterizovaného piva.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. ledna 2022

Přírodní pivo nadevše

V pivovaru, který vznikl v prostorách bývalé továrny na prýmyky, se dozvíte, že pivo Chalupník je přírodní produkt. Vyrábí se z místní vody, humnového sladu a chmele ze žatecké oblasti. Pivo je nefiltrované a nepasterizované. Pivovar si prohlédnete se sládkem.

foto: Pivovar Chalupnik

Ochutnáte výčepní desítku i ležáky

Chalupník vaří výčepní pivo Sládek 10°. Jde o spodně kvašený mok zlatavé barvy. Oblíbený je světlý ležák Premiant 12°, spodně kvašené pivo, zrající minimálně 40 dní. Třetím pivem je tmavý ležák Harmonie 12°. I toto pivo je spodně kvašené.

Pivovarská restaurace

Pivovar má vlastní stylovou restauraci. K pivu vám připraví tatarský biftek s topinkami, marinovaná žebra, nebo pivní gulášek, škvarkovou pomazánku, nakládaný hermelín, utopence a další dobroty. V létě posedíte na terase s krásným výhledem.

foto: Pivovar Chalupnik

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat u pivovaru

V sousedství pivovaru je parkoviště, z kterého půjdete jen několik desítek metrů.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

V obci je zřícenina hradu
Vystoupejte na zříceninu hradu Perštejn ze 13. století. Prohlédnete si památkově chráněný areál. Uvidíte dochovanou okrouhlou věž, ohradní zdi a zbytky samotného hradu a hospodářských budov. 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Husova 47
Perštejn 43163
734 675 168
info@pivochalupnik.cz
www.pivochalupnik.cz

Štítky

  • Gastronomické
  • cestování za pivem
  • Výlety
  • Pivovary a minipivovary
  • když prší
  • Restaurace
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.