Hrad a muzeum Týnec nad Sázavou

Týnec nad Sázavou, Posázaví, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Hrad Týnec nad Sázavou je se svou výstavní rotundou s věží jednou z nejzajímavějších a zároveň také nejstarších památek v okrese Benešov. Věž rotundy se navíc stala domovem netopýra velkého.

Autor článku: Radomír Němeček, 10. ledna 2021

Zámecké prostory nabízí historii Týnecké kameniny

V  původně obytné budově hradu přilehlé k věži se dnes nachází Městské muzeum s expozicí Týnecké kameniny. Nejprve byla vyráběna v areálu hradu, později výroba přesídlila do nově postavené budovy, která je v současné době využívána jako kulturní centrum. Expozice návštěvníkům představuje krásu kameninové výroby a na základě archeologických výzkumů podává obraz tehdejších výrobních postupů.

Vydejte se do věže za spokojenými ušatými netopýry 

Hradní galerie nabízí výstavu obrazů a soch, k návštěvě láká také podzemí hradu. Objekt je místem častého konání různých akcí a není nic výjimečného natrefit při návštěvě na koncerty různých hudebních žánrů, divadelní představení či třeba slavnosti nesoucí se v historickém duchu. U příležitosti Velikonoc a Vánoc si návštěvníci mohou navíc připomenout lidové tradice a různé zvyky. A možná trochu překvapivě působí akce Netopýří noc, která zavádí návštěvníky do věže za jejich obyvateli. Komentovaná prohlídka prozradí mnohé o životě netopýrů, její součástí je promítání filmů a také procházka k řece s ultrazvukovými detektory.

Kde se občerstvit. Pochutnání Nad řekou.

Když vám vyhládne, možností občerstvení je v Týnci nad Sázavou hned celá řada. Zkusit můžete třeba oblíbené Bistro Příběh, které je strategickým bodem pro další výlety po okolí Týnce.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Zamířit můžete na nedaleký zámek Konopiště, který je vzdálený jen asi 8 km. Prohlédnout si můžete také půvabné Jemniště, Líšno, nebo třeba zříceninu hradu Zbořený Kostelec, ke kterému dojdete za necelou hodinku i pěšky.

Základní údaje

Provozní doba

Duben - květen a září (čtvrtek - neděle)
10-12:00 a 13-17:00

Červen (úterý - neděle)
10-12:00 a 13-17:00

Červenec - srpen (úterý - středa a neděle)
10-12:00 a 13-17:00

Červenec - srpen (pátek - sobota)
10-12:00 a 13-20:00

Říjen (sobota - neděle)
14-18:00

Státní svátky
10-12:00 a 13-17:00

Adventní víkendy
14-18:00

25.12. - 3.1.
zavřeno

Vstupné

80 Kč dospělá osoba
40 Kč děti (do 6 let zdarma)
40 Kč ztp
150 Kč rodinné (2 dospělí + děti)

Kontaktní údaje

Nádvoří Adama Hodějovského 48
Týnec nad Sázavou
+420 317 701 051
muzeum@kctynec.cz
www.hradtynec.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.