Zámek Slezské Rudoltice

Slezské Rudoltice, Odérské vrchy, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Zámek Slezské Rudoltice

Zámek Slezské Rudoltice je historickou ikonou Slezska. Najdete ho v Osoblažském výběžku v obci Slezské Rudoltice. Barokní zámek vznikl přestavbou renesanční tvrze. Spolu s přilehlým parkem je památkově chráněn.

Autor článku: David Hlisník, 6. března 2024

Rozmařilý hrabě přišel na buben

Zámek Slezské Rudoltice vybudovali Fulštejnové v 16. století a vystřídala se v něm řada majitelů. Za hraběte Alberta Hodice zažíval rozkvět. Hrávalo se tu i divadlo a zámek byl nazýván Slezské Versailles. Rozmařilý Albert však zkrachoval a bylo po zábavě. Za druhé světové války zde sídlila část Goebbelsova ministerstva propagandy. Cvičila se tu nechvalně proslulá nacistická organizace Hitlerjugend. Od roku 2004 zámecký areál spravuje obec Slezské Rudoltice.

Zámek Slezské Rudoltice

Prohlédněte si expozice

Zámek tvoří čtyři jednopatrová křídla kolem obdélníkového nádvoří. Během návštěvy interiérů si prohlédnete stálé expozice. Potěší vás původní nábytek, seznámíte se s obnoveným řemeslem paličkované krajky a zavítáte do nového regionálního muzea. Kromě toho jsou na zámku pořádány výstavy obrazů, fotografií a dalších uměleckých děl. Raritou je Hitlerův kulečníkový stůl. Zaujme vás bohatě zdobená kaple. Projděte se v upraveném parku s jezírkem.

Upozornění

Prohlídky zámku v doprovodu kastelána či průvodců začínají každou celou hodinu.

Kde zaparkovat

U zámku je velké parkoviště.

Kde se občerstvit

Nedaleko se nachází Restaurace Třináctka s venkovním dětským koutkem.

Přístupnost

  • Autobus jezdí až na náměstí, přímo k zámku.
  • Vlaková stanice je odtud vzdálena zhruba 1 km. Trasa na mapě.
  • Místem vede cyklotrasa č. 6116.

Poloha na mapě

Kam na výlet

V obci je zajímavý Kostel sv. Kateřiny, můžete zavítat do zaniklé obce Pelhřimovy nebo si třeba prohlédnout zříceninu hradu Fulštejn u Osoblahy.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více