Rozhledna Bukovka Rapotín

Rapotín, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.6/10

Nad obcí Rapotín na Šumpersku se od roku 2016 na Předním Bukovém kopci tyčí rozhledna Bukovka. Umístěna byla ve výši 624 m n.m., sama je vysoká 22 m. Nabídne vám úchvatný pohled do údolí i na hory.

Autor článku: Petr Kouba, 11. listopadu 2020

Z Rapotína vzhůru k výškám

Procházku z Rapotína na Přední Bukový kopec určitě oceníte. Zvláště proto, že na jejím konci vás čeká vystoupat na krásnou, moderní rozhlednu. Bukovka má dřevěnou konstrukci, kterou spojují ocelové prvky. Budete stoupat po 111 schodech do vyhlídkové plošiny. Ta je instalována 18 m nad zemí. Pohled z ní je dechberoucí. Uvidíte nejen údolí Desné jako na dlani, ale i hlavní hřeben  Jeseníků. Za pěkného počasí se rozhlédnete i směrem k Šumperku a Libině. Zajímavostí této rozhledny je útulna, kterou lze využít k odpočinku či ukrytí před nepřízní počasí ve spodní části stavby.

Projděte si celou naučnou stezku Bukovka

S rozhlednou je spojena naučná stezka Bukovka. Projít ji z Rapotína celou se vám rozhodně vyplatí. Její celková délka je 8,5 km. Začíná a končí v Rapotíně u obecního úřadu. Půjdete krásnou krajinou, z deseti informačních tabulí načerpáte vědomosti o krajině i i obci Rapotín. Rozhledna je součástí stezky.

Užijte si po cestě lesní balneo

Po cestě naučnou stezkou si můžete užít lesní balneo. Je na stezce devátým stanovištěm, a to tím nejpříjemnějším. Turistická atrakce má relaxační charakter na bázi proslulých Priessnitzových procedur. Projdete se bosi speciálními káděmi se studenou pramenitou vodou a po nášlapném chodníčku vytvořeném z různých kamínků. Do kádě můžete ponořit také obě předloktí rukou. Tyto procedury vám pomohou k prokrvení končetin a podpoří váš tkáňový metabolismus. Poslední 2,2 kilometry pak už jen lehce seběhnete do cíle v Rapotíně.

Občerstvení

Občerstvit se můžete v Rapotíně třeba ve vyhlášené Restauraci U Řízků, kterou najdete v Šumperské ulici. Oblíbené mísy plné řízečků jsou jejím hlavním lákadlem.

Jak zabavit děti

Na centrálním parkovišti v Šumperské ulici v Rapotíně je dětské hřiště se cvičebními prvky. Mají tu například i kruhy, malou trampolínu a různé lezecké stěny.

Parkování a přístupnost

Automobil zaparkujete na parkovišti  Komunikační a koordinační centrum v Rapotíně. K rozhledně vede přímo od parkoviště naučná stezka Bukovka. Kopíruje žlutě značenou turistickou stezku. Čeká vás 3,8 km dlouhá procházka. Zpět se můžete vrátit stejnou trasou, nebo jít po zmíněné stezce celý okruh.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Zavítejte do míst čarodějných procesů
Těžko byste si mohli zvolit v Rapotíně vhodnější výlet, než cestu do Velkých Losin. Jsou vzdálené jen 4 kilometry. Za návštěvu rozhodně stojí nádherný zámek s arkádovými ochozy. Právě v těchto místech se odehrávaly nechvalně známé krvavé procesy, které popsal Václav Kaplický ve své knize Kladivo na čarodějnice.

Nenechte si ujít losinské Termály
Velké Losiny jsou samozřejmě známé především jako lázně. Můžete využít příležitosti a zavítat do zdejších Termálů. Vyzkoušejte devatero termálních bazénů a vodní atrakce. Stanou se třešničkou na dortu krásného výletu. Unikátní termální park je jediný svého druhu v ČR.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.6/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.