Rozhledna ve Rtyni v Podkrkonoší

Rtyně v Podkrkonoší, Náchodsko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Navštivte rozhlednu nedaleko Rtyně v Podkrkonoší, která vás rozhodně překvapí. Nachází se totiž pouze 8 metrů nad zemí a i přesto nabídne nádherný výhled na okolní krajinu. Užijte si zdarma výhled ze  430 metrů do Adršpašsko-teplické skály i Krkonoše.

Autor článku: Radomír Němeček, 3. května 2020

Dřevěná rozhledna z roku 2002

Krásná dřevěná rozhledna nenápadné výšky nabízí turistům neočekávaný výhled do rtyňsko-svatoňovické kotliny a také na panorama Krkonoš a také oblast Adšpašsko-teplických skal. Rozhledna zde byla vybudována v květnu roku 2002, od této chvíle ji navštívily tisícovky turistů. Dřevěná stavba působí přirozeně a krásně se hodí do krajiny.

foto: jestrebihory.net

Jak na rozhlednu

Rozhledna se nachází na jižním okraji Rtyně v Podkrkonoší. Doporučujeme cestu ze Rtyně po zeleném značení. Vydejte se od turistického rozcestí Nad Rychtou a pokračujte po zelené turistické značce směrem na Lhotu za Červeným Kostelcem. Po jednom kilometru nepatrného stoupání se zelené značení napojuje na místní komunikaci. Zde opusťte turistické značení a vydejte se doprava. Po několika minutách chůze před sebou již uvidíte dřevěnou rozhlednu.

Provozní doba a vstupné

Rozhledna je přístupná celoročně a zdarma.

Tipy na ubytování

Parkování

Pokud chcete až k rozhledně cestovat autem, můžete jej ponechat u nedaleké benzínové stanice. V případě pěšího výletu ze Rtyně, můžete zaparkovat automobil přímo u turistického rozcestí Nad Rychtou.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Jelikož se nacházíte na okraji Rtyně v Podkrkonoší, byla by škoda město hned opustit, když jste již tak blízko další turistické zajímavosti. Navštivte zdejší Městské muzeum ve Rtyni v Podkrkonoší. Od rozcestí Nad Rychtou pokračujte po červené značce směrem do centra Rtyně. Prohlédnout si zde můžete expozici etnografickou, expozici selského povstání a velmi vzácnou a zajímavou expozici 400 let dolování uhlí. Otevřeno je od května do října za symbolické vstupné.

 

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Příroda
  • pro dva
  • Vyhlídky
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Královéhradecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.