Zámek Jezeří

Horní Jiřetín, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Jiří DI CC BY-SA 3.0

Zámek Jezeří kdysi býval reprezentativním sídlem Lobkowitzů. Najdete ho poblíž Litvínova v osadě Jezeří, která je částí Horního Jiřetína.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. října 2021

Zámek s výhledy na obrovské doly

Zámek stojí téměř u  hrany dolu ČSA. Název nese podle jezera, které pod ním bývalo. Zámek prochází rekonstrukcí, můžete se těšit na zajímavé interiéry.

Čekají vás tři prohlídkové okruhy

  1. V základním okruhu si prohlédnete 15 místností a hlavní schodiště. Uvidíte reprezentativní prostory a obytné apartmány 19. a 20. století. Instalace vám přiblíží funkci, využití a účel interiérů v historickém kontextu.
  2. Okruh s výhledem vás zavede do druhého patra jihovýchodního křídla. Uvidíte krajinu včetně velkolomu, který změnil tvář krajiny. Jak dříve vypadlo okolí zámku přibližuje tematická instalace, věnovaná zaniklý obcím, jezeru a parku.
  3. Okruh bez průvodce – přízemí a sklepy. Prohlédnete si zámeckou stříbrnici, pokoje kapucínů, oratoř zámecké kaple, lovecké pokoje s trofejemi a vycpanými zvířaty a hlavní nádvoří. Ve sklepení si děti užijí pohádkové bytosti a strašidla. Uvidíte i výstavu kočárů a saní.

Občerstvení

Na nádvoří je rychlé občerstvení.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

U zámku je k dispozici veřejné parkoviště. Z parkoviště k zámku půjdete 500 m.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více