Rašeliniště na Božím Daru

Boží Dar, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

V Krušných horách se můžete projít po rašeliništi. V Božím Daru vás potěší naučná stezka Božídarské rašeliniště. Měří 3,2 km a vede částí stejnojmenné národní přírodní rezervace.

Autor článku: Radomír Němeček, 26. listopadu 2021

Půjdete po povalovém chodníku

Na významný mokřad se dostanete na začátku Krkonošské magistrály. Tam objevíte první tabuli stezky. Převážná část z 3,2 km délky vás povede po povalovém chodníku. Nemusíte se obávat o svou bezpečnost. Povalový chodník chrání také vzácné živočichy i rostliny.

foto: bozidar.cz

Cestou si prohlédnete naučné tabule se zajímavostmi

Trasa obsahuje 12 informačních tabulí. Jsou na nich údaje o Božím Daru, seznámíte se s horskými loukami, dozvíte se o geologii a přírodních poměrech. Nechybí kapitola, věnující se rýžování cínovce. Upoutají vás informace o bříze zakrslé, borovici kleči a lesních porostech. Mezi živočichy je zajímavostí výskyt střevlíků.

foto: bozidar.cz

O profilu rašeliniště

Další zastávky se věnují rašeliništi a jeho profilu. Z chodníčků nesestupujte. Výška rašeliny se pohybuje od půl metru až téměř do 4 metrů. Uvidíte rašelinu nenarušenou, současně těženou, vytěženou a postupně zarůstající. Lépe pochopíte historii její těžby v Krušnohoří.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Přímo u parkoviště je Restaurace Boží Dar 38.

Kde zaparkovat a přístupnost

Auto zaparkujete na Parkovišti Boží Dar směr Karlovy Vary. Hned vedle parkoviště se na stezku napojíte.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Blatenský příkop
Na poslední zastávce naučné stezky se můžete napojit na naučnou stezku Blatenský příkop. Na jedinečné technické památce se dozvíte, že příkop zásoboval vodou krušnohorské doly. Příkop lemuje stezku se 23 zastaveními. Projdete se nádhernou krušnohorskou krajinou. Cíl je nedaleko Horní Blatné.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více