Zámek Dětenice

Dětenice, Jičínsko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Zámek Dětenice

V malebné vesničce Dětenice v Českém ráji zavítejte na pozdně barokní Zámek Dětenice. Nabídne prohlídku i doprovodné programy pro děti. Nevynechte návštěvu Středověké krčmy a pivovaru, které jsou součástí rezortu.

Autor článku: David Hlisník, 9. srpna 2023

Prohlídkový okruh představí i zbraně a trofeje

S průvodcem projdete patnácti plně zařízenými komnatami. Uvidíte vzácné kusy nábytku, obrazy, můžete se pokochat pohledem na zbraně Maltézských rytířů. Zajímavá je sbírka loveckých trofejí a další unikáty.

Zámek Dětenice

S dětmi půjdete za strašidly

Kromě běžných prohlídek zámek pořádá i speciální programy pro děti. Mezi nejoblíbenější patří Strašidelná prohlídka s čarodějnicí Žizeldou a prohlídka inspirovaná pohádkou O napravené princezně. Na podzim jsou oblíbené strašidelné Zombie prohlídky a před Vánoci prohlídky adventní. V zámeckém parku se konají Pohádkové dny a na kolbišti oceníte Rytířské turnaje na koních.

Strašidelná zombie prohlídka, Zámek Dětenice

Víte, jak se vyrábí dětenické pivo?

K zámku patří dětenický pivovar. Uvidíte dobové interiéry sladovny, bednárny, varny, laboratoří, chmelnic, sklepů, spilky i ledárny. Objevíte taje sklepů a seznámíte se s výrobou piva z 18. století podle původní receptury – světlé a černé pivo lásky. O historii pivovaru se nejvíce dozvíte v Muzeu piva.

Tipy na ubytování

Jak vypadal středověk, poznáte v krčmě

Rozhodně si nenechte ujít návštěvu Středověké krčmy. Najíte se stylově a během večera se stanete součástí programu s živou dobovou hudbou, tanečnicemi, rytři, šejdíři. Nahlédnete do inkvizičních procesů. Poznáte, jak probíhalo mučení a hrátky s ohněm. Vyberte si ze Žrádelníku a dejte si do nosu.

Kde zaparkovat

Využijte Parkoviště Obecní úřad nebo Parkoviště Dětenice.

Kde se občerstvit

Poslouží vám Středověká krčma, která se nachází v sousedství zámku.

Přístupnost

Nedaleko pivovaru zastavuje autobus.

Kam na výlet - do muzea nebo na hrad

V části obci Osenice v budově Památníku Foersterova rodu si prohlédněte expozici betléma. Zajeďte do Libáně a s dětmi si dopřejte prohlídku hradu a zámku Staré Hrady.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více