Rozhledna Kopanina

Frýdštejn, Maloskalsko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Rozhledna Kopanina se nachází jen 1,5 km severním směrem od obce Frýdštejn a od turisty oblíbené Malé Skály je vzdálena 3 kilometry. Díky kryté vyhlídkové plošině umožňuje rozhledy i za méně příznivého počasí.

Autor článku: Petr Kouba, 1. září 2020

Rozhledna Kopanina

Rozhledna nalézající se v nadmořské výšce 657 m n. m. byla zprovozněna již v roce 1894. Je vysoká osmnáct metrů a k vyhlídkové plošině vede 94 schodů. Z výšky se můžete podívat na Český ráj, Jizerské hory, Krkonoše, Mnichovo Hradiště, Přední Žalý, Ralsko, Bezděz, Mandlovou horu, Kozákov či Ještěd.

Kde se občerstvit

V Kopanině je restaurace Chata Kopanina a o kousek dále směrem na Frýdštejn můžete zavítat do restaurace penzionu Na Vejpzři.

Provozní doba 

Rozhledna je otevřená celoročně. Klíče od rozhledny se půjčují u paní Janků, č.p 257 v Kopanině (druhý dům po pravé ruce proti Myslivecké chatě). Vratná záloha na klíč je 100 Kč. 

Tipy na ubytování

Parkování a přístunost

Autem se dostanete až do obce Kopanina, kde lze pohodlně zaparkovat. Z parkoviště půjdete po zelené trase 360 metrů a jste u rozhledny. Trasa na mapě.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Z Kopaniny se můžete vydat k romantické zřícenině hradu Frýdštejn. Půjdete po modré trase 1,6 km. Zřícenina je přístupná od začátku května do konce října od úterý do neděle. 

Základní údaje

Vstupné

20 Kč dospělá osoba
10 Kč děti

Kontaktní údaje

Frýdštejn
+420 483 393 060
oufrydstejn@iol.cz
www.obec-frydstejn.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Rozhledny
  • Výlety
  • pro dva
  • Turistika
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.