Park Mirakulum

Milovice, Polabí, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Park Mirakulum ve středočeských Milovicích nabízí 12 hektarů atraktivní zábavy a volnočasových aktivit v kombinaci se spoustou nápaditých herních prvků. Pobaví se celá rodina.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. října 2020

V pohádkové zemi vás čeká zábava i relax

Pohádkovou zemi v Milovicích milují děti od raného věku. Užijí si spoustu legrace, zábavy i poznání. V parku Mirakulum navštívíte aktivní i odpočinkové zóny. Najdete tu obrovské pískoviště, amfiteatr, holandské minizoo s kozami, kolotoč, který nikdy nezastaví, tubing, nebo vulkán se skluzavkou. Navštívíte tvůrčí dílničky a můžete se svézt úzkokolejnou dráhou.

foto: mirakulum.cz

Dřevěný pohádkový hrad

Dominantou Parku Mirakulum je hradní komplex. Nechybí mu ani opevnění a systém podzemních chodeb, které můžete prozkoumat. Najdete zde osm věží, které jsou plné průlezů. Čekají vás visuté mostky, skluzavky a rozhledny. Mezi některými prvky je výškový rozdíl až 10 metrů.

Vodní svět je radostí pro všechny

Vodní svět je unikátním vodním dílem. Osvěží vás a i když se zde klasicky nevykoupete, určitě si oblíbíte princip hry s vodou.

foto: mirakulum.cz

Lanové centrum

Po lanových mostech se můžete ve výškách pohybovat po více než polovině celého parku. Centrum má délku 200 m. Atrakci doplňují dva velké tobogany, děti jimi proletí třeba až skoro do podzemí.

Ztratit se můžete v přírodním bludišti

V bludišti vás čeká kilometr propletených uliček.

foto: mirakulum.cz

Lesní naučná stezka

Naučná stezka vám přiblíží taje lesa. Součástí je i záchranná stanice, kde uvidíte například výra velikého, krkavce, lišku nebo veverku.

Dětská vesnička podněcuje fantazii

Dětská vesnička nabízí mnoho průlezů, zákoutí, podněcuje dětskou fantazii.

foto: mirakulum.cz

Naučné zahrady v různých obdobích

Při procházce zahradami si prohlédnete dvanáct druhů zemědělských plodin i spoustu bylinek. Vše v zahradách se mění podle ročních období.

Uprostřed parku jsou obří houpačky

Velké oblibě se těší čtyři obří houpačky jsou zavěšené ve výšce 12 m a kmitem kolem 20 m.

foto: mirakulum.cz

Co s sebou

Baterku do podzemních chodeb. Sportovní oblečení obuv pro sebe i děti, plavky. Náhradní oblečení pro děti. Deku, či jinou výbavu pro eventuální piknik.

Občerstvení

Pohádková země nabízí občerstvení téměř na každém kroku. Najíte se opravdu rozmanitě a všude, kam zavítáte. Objevíte všechno. Od smažených nudlí, přes různě upravené ryby, pizzy, rychlovky, sladkosti, zmrzliny, hotovky a mnoha dalších pochutin. Orientovat se můžete pomocí gastromapy. Park má i grilovací místa, které si s náčiním můžete pronajmout a přinést si své dobroty z domova.

Vlakem do Mirakula

Vlakové nádraží se nachází 2,5 km do parku. Trasa na mapě

Parkování a přístupnost

U Parku Mirakulum je dostatečně prostorné parkoviště, které je vám k dispozici zdarma. Z parkoviště do parku je to pár kroků.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Zavítejte na Tankodrom Milovice
Do Tankodromu Milovice vás z Parku Mirakulum doveze úzkokolejná trať, která měří 1,8 km. Jde o kopii polní vojenské drážky s rozchodem 760 mm. Rozloha tankodromu je 200 ha. Část náleží offroadovým tratím. Najdete tu vojenské základny, střelnice, přes 30 kusů vojenské techniky a vozidel. Svezete se  třeba na pásových bojových vozidlech. Provozovatelé tankodromu na plochách, které spravují, pasou stáda ovcí a koz, které můžete vidět.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Topolová 629
Milovice 28924

Štítky

 • Zábavné
 • Volnočasové areály
 • Zabavní centra
 • amazing places
 • pro rodiny s dětmi
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • Zabávní parky
 • pro vozíčkáře
 • Dětská hřiště
 • Bludiště a labyrinty
 • zoo a minizoo
 • Botanické zahrady
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.