Fajnpark

Chlumec nad Cidlinou, Hradecko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10

V Chlumci nad Cidlinou ve východních Čechách nedaleko Chlumeckého rybníka se rozprostírá rodinný zábavný Fajnpark. Atrakce tu najdete na ploše 110 000 m2. Čeká vás na nich poznání, relaxace, radost a zážitek.

Autor článku: Radomír Němeček, 26. března 2021

V Hopsálkově protáhnete těla

Při návštěvě Fajnparku budete mít záruku zábavy pro celou rodinu. Atrakace a zábava jsou zaměřené na všechny věkové kategorie a nudit se zde nemá nikdo šanci. Nejpopulárnější je část  Hopsálkov. Jde o největší trampolínové centrum v Česku. Vyřádíte se na několika druzích trampolín a na skákacích plochách. Skvělé jsou skákací polštáře, domeček, nebo želva. Na odvážné čeká bungee jumping nebo joggi jumpinová plocha. Na té se neskáče, ale běhoskáče.

Plážové sporty rozvíjejí kondici

Sportovně založené návštěvníky potěší písečná hřiště na plážový tenis a volejbal. V sekci Plážové sporty si zahrajete i plážový fotbal nebo bubble fotbal v průhledných bublinách.

Děti se těší do Dinopralesa

Pokud máte rádi prehistorická zvířata, určitě nevynechte návštěvu Dinopralesa. Čeká vás tam strašidelné prostředí. Dostanete se do období druhohor. Na stezce potkáte několik druhů dinosaurů se zvukovou a pohybovou animací. Spatříte dokonce i druh Triceratops, který měl jednu z největších lebek. V další poznávací části parku objevíte i říši hmyzu, projdete se stezkou Zvířátkova, kde žijí ovce, prasata, lamy, oslíci, daněk, ale i klokan. Projdete Kozovem se zakrslými holandskými kozami.

Tipy na ubytování

Populární jsou zážitky

Zážitková část Fajnparku vyniká hlavně možností jízd v různých typech aut. Užijete si třeba Uffo cars. Ledacos se naučíte v dětské autoškole Mini cars. Vyzkoušíte dovedností jízdu v Safari cars. Můžete se dále účastnit bitvy se vzduchovými a vodními děly. Projdete stezku bosou nohou, poznáte zvuky dřeva hrou na dřevěné nástroje v opičí dráze. Pro nejmenší je v zážitkové části přichystáno miniměsto s plastovými domečky a silnicemi s odrážedly.

Upozornění

Dinosauří stezka je přírodní a náročnější pro manipulaci s kočárky.

Občerstvení

Přímo v areálu Fajnparku najdete stylové občerstvení ve stáncích, a to s pestrou nabídkou jídel a nápojů.

Vlakem do Fajnparku

Pokud pojedete vlakem, ze stanice Chlumec nad Cidlinou dojdete do Kozelkovy ulice, kterou k Fajn parku dojdete. Trasa je dlouhá 1,7 km. Zobrazit na mapě

Pokud pojedete na kole, Fajnpark se nachází vedle cyklotrasy Chlumec nad Cidlinou – Nový Bydžov.

Parkování a přístupnost

Fajnpark má své vyhrazené parkoviště pro návštěvníky. Parkoviště se nachází přímo u areálu.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Koupaliště v Chlumci nad Cidlinou stojí za návštěvu
Na soutoku řek Cidliny a Bystřice ve městě můžete s dětmi zavítat na moderní koupaliště. Areál má rozlohu 3.36 ha. Upoutá vás ostrov o rozloze 475 m² s letním zážitkovým barem. Je umístěn uprostřed bazénu o rozloze 55x50 metrů. Dětem se zde určitě zalíbí dvoujskluzavka, mrňata se mohou koupat v brouzdališti, které tvoří dva bazénky. Ty jsou oba spojené skluzavkou.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více