Vyhlídka na skokanském můstku

Lomnice nad Popelkou, Rovensko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5/10

Na úpatí kopce Babylon v Lomnici nad Popelkou můžete vyzkoušet netradiční vyhlídkové místo. Vzniklo v podhůří Krkonoš na věži skokanského můstku. Originální výhled si můžete užít v nadmořské výšce 618 m n. m.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. listopadu 2022

Vyhlídka vypadá jako číše vína

Budete se dívat z rozhledny, která je v lyžařském areálu V Popelkách umístěna na věži skokanského můstku K-70 z výšky 28 m. Od betonové paty věže musíte vystoupat 91 schodů, které vedou tělem ocelové věže s vyhýbacími plošinami. Vše je tvořeno kovou konstrukcí s rošty, budete se dívat do volné hloubky pod sebou. První dřevěná plošina je kryta hlavní vyhlídkovou plošinou. Vyhlídka trochu připomíná tvarem vinnou číši. Obvod horního prstence je skoro 45 m.

Kruhový výhled je okouzlující

Vyhlídkový ochoz je kruhový, krytý zábradlím. Spatříte nejen celý skokanský areál. Čeká vás úchvatný výhled na všechny strany. Uvidíte město Lomnici nad Popelkou, krkonošské vrcholy, panorama Jizerských hor s Ještědem, Bezděz, Ralsko, vrcholky Českého Středohoří, a vidět je odtud i Český ráj s rozhlednou Kozákov.

Občerstvení

K dispozici je Restaurace Můstky s terasou a dětským hřištěm v sousedství.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Zaparkovat můžete na parkovišti U můstků, 300 m od rozhledny. Do Lomnice nad Popelkou jezdí autobusy i vlak. Z centra půjdete k rozhledně po žlutě značené a pak po zelené zhruba 3 km.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Lomnice nad Popelkou
Lomnice nad Popelkou
481 671 250
klinger@seznam.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Rozhledny
  • Výlety
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.