Jeskyně Postojna
Mírová pod Kozákovem, Maloskalsko, Český ráj

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Jeskyně Postojna, známá také pod jménem Amerika, se nachází v přírodní rezervaci Klokočské skály v Zeleném dole. Jedná se o pás v délce asi pěti kilometrů od Hrubého Rohozce a kromě jeskyně Postojna se tady vyskytuje několik přístupných i zasypaných malých jeskyní.

Autor článku: Petr Kouba, 10. září 2020

Největší jeskyně v Českém ráji    

Jeskyně Postojna patří k větším a její délka se odhaduje na 35 m. Výšky chodeb se pohybují od 0,7 do 4,5 metru a šířka na jeden až tři metry. Za vchodem najdete místnost o šířce odhadem pět krát pět metrů s výškou 1,3 metru. Kousek od ní je další, zasypaná jeskyně. Některé z okolních jeskyň nejsou tak snadno přístupné, ale najdete jich tady skutečně spoustu. Při návštěvě nezapomeňte na baterku či svíčku a protože vyrážíte do přírody, nezapomeňte si vzít s sebou pití a drobné občerstvení.

Občerstvení

Přibližně 600 metrů od jeskyně se můžete občerstvit v restauraci Na Klokočských skalách.

Kudy k Postojně?

K jeskyni vás přivede žlutá turistická značka ve směru Turnov – Rotštejn. Jakmile budete na místě, hledejte jeskyni asi pět metrů nalevo od trasy.

Poloha na mapě

Kam dále z jeskyní

Vydejte se za poznáním Klokočských skal, které nejsou tak známé jako třeba proslulé Prachovské, ale najdete tu klid a krásnou přírodu. Od jeskyně Postojna pokračujte dále po žluté trase necelý kilometr k rozcestníku Klokočské průchody a následně po červené naučné stezce Klokočské skály.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Mírová pod Kozákovem

Štítky

  • Poznávací
  • Pro rodiny s dětmi
  • Cestování se psem
  • Jeskyně
  • Pro dva
  • Romantické cestování
  • Pro skupiny
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Nenašli jste co hledáte? Zkuste v okolí:

Chata Kunc

Orlické hory a Podorlicko Deštné v Orlických horách

0/10