Jeskyně Postojna

Mírová pod Kozákovem, Maloskalsko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.5/10

Jeskyně Postojna, známá také pod jménem Amerika, se nachází v přírodní rezervaci Klokočské skály v Zeleném dole. Jedná se o pás v délce asi pěti kilometrů od Hrubého Rohozce a kromě jeskyně Postojna se tady vyskytuje několik přístupných i zasypaných malých jeskyní.

Autor článku: Petr Kouba, 10. září 2020

Největší jeskyně v Českém ráji    

Jeskyně Postojna patří k větším a její délka se odhaduje na 35 m. Výšky chodeb se pohybují od 0,7 do 4,5 metru a šířka na jeden až tři metry. Za vchodem najdete místnost o šířce odhadem pět krát pět metrů s výškou 1,3 metru. Kousek od ní je další, zasypaná jeskyně. Některé z okolních jeskyň nejsou tak snadno přístupné, ale najdete jich tady skutečně spoustu. Při návštěvě nezapomeňte na baterku či svíčku a protože vyrážíte do přírody, nezapomeňte si vzít s sebou pití a drobné občerstvení.

Občerstvení

Přibližně 600 metrů od jeskyně se můžete občerstvit v restauraci Na Klokočských skalách.

Kudy k Postojně?

K jeskyni vás přivede žlutá turistická značka ve směru Turnov – Rotštejn. Jakmile budete na místě, hledejte jeskyni asi pět metrů nalevo od trasy.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Kam dále z jeskyní

Vydejte se za poznáním Klokočských skal, které nejsou tak známé jako třeba proslulé Prachovské, ale najdete tu klid a krásnou přírodu. Od jeskyně Postojna pokračujte dále po žluté trase necelý kilometr k rozcestníku Klokočské průchody a následně po červené naučné stezce Klokočské skály.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
6.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.