Vyhlídka Frýdlantské cimbuří

Hejnice, Jizerské hory, Českolipsko - Jizerské hory
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Prazak CC BY 2.5

V Jizerských horách nedaleko Hejnic si můžete udělat výlet na skalní vyhlídku Frýdlantské cimbuří. Upravena je na jednom z vrcholů výrazného stejnojmenného skalního útvaru v hřebeni Poledních kamenů. Vrcholy jsou od sebe oddělené hlubokou propastí.

Autor článku: Radomír Němeček, 21. prosince 2022

Z Frýdlantského cimbuří vás úžasný výhled

Z Frýdlantského cimbuří se rozhlédnete daleko do kraje. Vede sem pěšina romantickým terénem a po kamenných lávkách. Když zdoláte všechna úskalí, čeká vás úchvatný výhled, ze kterého se vám doslova zatají dech. Spatříte nádherné panorama Jizerských hor. Na vrcholu si prohlédnete kříž, který je vidět zdaleka. Byl koncem minulého století obnoven po zásahu blesku. Rozeklaný skalní útvar Frýdlantského cimbuří vám může připomínat členitý frýdlantský zámek.

Výstup na vyhlídku je poměrně náročný

Na cimbuří vede zelená turistická stezka z města Hejnice, místa Bílý Potok. Cestou si udělejte odbočku k nádhernému vodopádu na Černém potoce. Celá procházka s výstupem na skalní vyhlídku je dlouhá 4 km, fyzicky vám dá zabrat. Konečný úsek vede žlutě značeným terénem s občasnými vybudovanými schody. Na samotnou vyhlídku polezete po žebříku se zábradlím.

Kde se občerstvit

Svačinu a pití si vezměte na cestu s sebou. V centru Hejnice je několik možností, kde se můžete občerstvit, například Klášterní restaurace.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Do Bílého Potoka pod Smrkem jezdí vlak i autobus. Auto můžete nechat u vlakové stanice.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Českolipsko - Jizerské hory

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.