Pevnost MJ-S 29 Svah v Mikulově

Mikulov, Pálava a Lednicko - Valtický areál, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: Harold CC BY-SA 3.0

V Mikulově na Pálavě toho můžete stihnout spoustu. Pokud jste milovníky vojenské historie, tak je pro vás určena prohlídka pěchotního srubu MJ-S 29 Svah.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. prosince 2021

Opevnění mělo dvě patra

Pěchotní srub je jedinou dokončenou pevností v úseku Mikulov z roku 1938, která po reaktivaci sloužila armádě až do roku 1999. Můžete si představit, jak srub vypadal, protože v současnosti slouží jako muzeum čs. opevnění na Moravě. V horním patře jsou střílny, chodba, radiová místnost, prostor pro chemika a pozorovací zvony. V podzemí se nacházela strojovna, kuchyň, místnosti pro odpočinek, umývárna, WC a studna. V opevnění mohlo být pohromadě až 40 mužů.

Uvidíte zbraně, výstroj a výzbroj

V Mikulově se o pěchotní srub MJ-S 29 a objekty lehkého opevnění stará sdružení Klub vojenské historie Pevnost Mikulov. Dlouhodobě srub renovuje. Je tu umístěna muzejní expozice. Najdete v ní dobové artefakty, které jsou vázány na pevnostní stavitelství, druhoválečné i moderní pěchotní zbraně a techniky vybavení. Prohlédnete si zbraně, výstroj i výzbroj. K vidění je přilehlý lehký objekt.

V současnosti je pro veřejnost zavřený, sledujte tedy webové stránky www.kvh.g6.cz.

Občerstvení

Při cestě k pevnosti objevíte v ulici K Vápence Restauraci Marcinčák a Restauraci Zámeček Mikulov.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat a přístupnost

Nejbližší je Parkoviště P 1 Jiráskova. Srub se nachází mezi Mikulovem a obcí Březí, nedaleko cyklostezky u železniční trati. Z parkoviště je to 3 km.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Svatý kopeček
Kdo se v Mikulově neprošel Křížovou cestou na Svatý kopeček, jako by nebyl. Určitě si nenechte ujít krásnou procházku přírodní rezervací.

Podívejte se možnosti ubytování Pálava a blízkém okolí.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Mikulov
773 567 403
607 833 951
kvh-pevnostmikulov@seznam.cz
www.kvh.g6.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Výlety
  • Vojenská muzea
  • Vojenství
  • Naše tipy
  • když prší
  • pro rodiny s dětmi
  • Pevnosti
  • pro dva
  • Prohlídky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.