Unikátní Včelí svět

Hulice, Posázaví, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Unikátní expozici najdete v muzeu Včelí svět v Hulicích nedaleko Zruče nad Sázavou ve středních Čechách. Potěší zvláště vaše děti. Seznámíte se s životem pilných medonosek interaktivní formou.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. listopadu 2020

V muzeu se můžete na chvíli stát včelou

Mezi obřími plástvemi velkého včelího úlu se můžete projít v Muzeu Včelí svět v Hulicích. Expozice je zaměřena na živost včelstva, který dopodrobna a poutavě přibližuje. Děti jistě ocení zábavnou formu vzdělávání. Celý prostor je provoněn medem a včelím voskem. Poslechnete si zvuky v úle. Poznáte proměny a vývoj včelstva v průběhu roku. Dozvíte se, kdo tvoří včelí rodinu. Uvidíte, co má člověk společného se včelou a jaký ze smyslů je pro včelu nejdůležitější. Dozvíte se, k čemu potřebují včely med a poznáte dokonce i jejich choroby. Na dotykových obrazovkách si vyzkoušíte své znalosti z anatomie včely nebo se seznámíte se včelími tanci. Nasadíte si včelařské klobouky a třeba si zkusíte sestavit včelí úl. Můžete si zahrát i zábavný kvíz. Ve venkovní části můžete sledovat živé včely v prosklených úlech.

foto: vcelisvet.cz

Med můžete ochutnat

Med ve Světě včel si můžete zakoupit a ochutnat. Nabízejí zde i různé medové cukrovinky, perníky, kvalitní medoviny. Odvézt si můžete kosmetiku a léčivé přípravky ze včelích produktů.

Rozsahem je expozice největší svého druhu ve Střední Evropě.

foto: vcelisvet.cz

Včelí svět pořádá i doprovodné akce

O Velikonocích se ve Včelím světě zdobí kraslice. O medové noci si mohou návštěvníci namíchat koktejl z medu a bylinek. Jindy se tu zase zkouší malování včelím voskem. Zdobí se tu včelím voskem medové perníčky. Anebo si můžete v tvořivé dílně na památku vlastnoručně vyrobit voskovou svíčku či umíchat sůl do koupele s bylinkami ze včelí pastvy.

foto: vcelisvet.cz

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

V 7 km vzdálené Zruči nad Sázavou v restauraci Hotel Zruč – polední menu, dětské menu, dětský koutek.

Čím ještě zabavit děti

V obci najdete velmi pěkné oplocené dětské hřiště. Kromě běžných prvků provedených vkusně ve dřevu, tu je i pingpongový stůl, trampolína.

Kde zaparkovat

V těsné blízkosti Včelího světa je parkoviště.

Přístupnost

Muzeum je umístěno v bývalé škole v centru Hulic. Vstup do expozic je bezbariérový – vhodné pro vozíčkáře a kočárky. Automobilem je Včelí svět dobře přístupný z nedalekého exitu 56. km dálnice D1.

Poloha na mapě

Kam pokračovat dále? Tip na výlet

Ze Včelího světa do Vodního domu
Po exkurzi ve Včelím světě můžete v interaktivním vzdělávání pokračovat ve Vodním domě. Nachází se nedaleko vodní nádrže Švihov (Želivka), která zásobuje pitnou vodou Prahu a střední Čechy. Expozice jsou dvě a ukáží různé tváře vody. Ve vodním atriu prozkoumáte cestu vody. Zvláště děti potěší různá čerpadla, pumpy, vodní mlýnky, hráze a rozvodníky, kterými mohou vodní tok ovládat. Ve vnitřní expozici poznáte vodní mikrosvět, budete se dívat do mikroskopů. Nahlédnete i do života živočichů pod hladinou. Mokřadní život nabídne zvuky ptáků a žab. Poznáte nekonečnou cestu vody. Díky projekci filmu si připomenete zatopenou obec Dolní Kralovice.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Hulice
+420 724 867 158
info@vcelisvet.cz
vcelisvet.cz

Štítky

  • Naučné
  • Muzea
  • když prší
  • pro rodiny s dětmi
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • amazing places
  • Regionální výrobky
  • pro dva
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.