Tropic Hukvaldy

Hukvaldy, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10

Areál Tropic Hukvaldy na severní Moravě vás zavede do exotického světa rostlin a zvířat. Expozice je zaměřená hlavně na děti. Zamilují si mluvící papoušky.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. července 2021

Jako v jiném světadílu

V Tropic Hukvaldy jste jako na jiném kontinentu. Prohlédnete si expozice exotických zvířat, rostlin, brouků, pavouků, motýlů a mušlí. Budete obdivovat pumu a mluvící papoušky. Uvidíte tukany, leguána, okrasné bažanty a holuby. Těšit se můžete na skleníky s tropickými a subtropickými rostlinami. Projdete si japonskou zahradu, spatříte bonsaje, kaktusy, citrusy, kiwi, papáje, moruše. Pokocháte se sbírkami drahých kamenů, mušlí a motýlů.

Děti pobaví nejen mluvící papoušci

Děti se pobaví maximálně. Na zahradě najdou vodní kolo, vodní překlápěčku, potok a tři jezírka s rybičkami. V nejstarším skleníku je 20 m vysoký vodopád. Děti potěší krásní motýli, masožravé rostliny nebo mluvící papoušci – Amazoňan, Ara, Žako a Kakadu. Nejoblíbenější jsou mluvící Loskutáci. Děti baví i krmení holandských koz, králíků a morčat.

Občerstvení

Občerstvení vám poskytne například  Restaurace U námořníka, nebo Restaurace Dvůr  v Hukvaldech.

Tipy na ubytování

Parkování

Parkovat se dá na centrálním parkovišti v Hukvladech a nebo zkuste zaparkovat 70 m od brány Tropic Hukvaldy. Z centrálního parkoviště je to do cíle 350 m.

Autobusem

Do Hukvald jezdí autobusy z Frýdku Místku, Ostravy a Kopřivnice.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Za Leošem Janáčkem

Zavítejte v Hukvaldech do památníku hudebního skladatele Leoše Janáčka. Zhlédnete tam expozici k Janáčkovu vztahu k rodnému městu. V audiovizuální místnosti si můžete poslechnout nahrávky autorových skladeb a zhlédnout hudební filmy o jeho životě a díle.

 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.