Vyhlídka Malenovice

Malenovice, Beskydy - Valašsko, Severní Morava a Slezsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10

Pokud chcete mít Beskydy jako na dlani, vydejte se do Malenovic na severní Moravě pod Lysou horu. Je zde  krásné vyhlídkové místo, ke kterému vede cesta nedávno upraveným lesoparkem.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. září 2022

Vyhlídková terasa má kruhový tvar

Re kultivací lesoparku pod Kostelem sv. Ignáce z Loyoly na Borové se otevřel nádherný výhled na beskydské vrcholy. Vyhlídková kruhová terasa byla vybudována pod kostelem nově a má dokonce i vyhlídkové molo. Výhled vám skutečně stojí za to. Díky panoramatické mapě budete v obraze. Můžete si zkontrolovat, jaké vrcholky Beskyd máte před sebou.

Spatříte vrcholy Beskyd

Určitě neujde vaší pozornosti beskydská královna Lysá hora,spatříte i Smrk a Kněhyni. Vidět je Ostrá hora, za kterou se nachází obec Ostravice. Dohlédnete na Radhošť, Noříčí horu a masiv Ondřejníku se Skalkou, Stanovcem, Suchým úbočím a Ondřejníkem.

Trasa jak na vyhlídku

Z Borové vede Čapí stezka, po které půjdete necelých 300 m. Skoro stejná vzdálenost je od parkoviště OÚ. Do zastávky Malenovice Borové jezdí autobus. Od zastávky po Čapí stezce a půjdete zhruba půl kilometru.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Oblíbená je Restaurace pod Borovou u lesoparku, který vás k vyhlídce dovede.

Jak zabavit děti

U hospody jsou k dispozici dětské hrací prvky. Také u Obecního úřadu v Malenovicích mají velmi pěkné dětské hřiště.

Parkování

Parkovat se dá na parkovišti u kostela nebo na parkovišti v Borové či u obecního úřadu.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.