Lesní hřiště Háj víly Ozdravy
Jeseník, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

V areálu Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku se nedaleko Balneoparku nachází neobvyklé dětské hřiště. Vzhledem ke svému umístění a poslání nese příznačný název Háj víly Ozdravy.

Autor článku: Radomír Němeček, 23. února 2021

Příroda lázní nabízí v prostoru herní prvky

Ocitnete se v originálním herním prostoru. Děti v přirozeném lesním prostředí lázeňského vrchu vyzkoušejí interaktivní herní a vzdělávací prvky. Víla Ozdrava je v Jeseníkách symbolem zdravého a tvořivého života. Na prostranství o výměře 3000 metrů čtverečních čeká 16 interaktivních zastavení. Park svým pojetím navazuje na tradici léčebného působení Vincenze Priessnitze. Působí tady ozdravné síly přírodních živlů. Postupně přibývají i vodní prvky.

foto: priessnitz.cz

Čeká na vás super zážitek

Kromě hraní si můžete užít bloudění přírodním labyrintem a poznávat jeho tajemství. Můžete si stavět skrýše, napouštět a vypouštět vodu v nádržích zádržích. Můžete si vyzkoušet fyzickou zdatnost na lanovém hřišti, zacvičit v přírodní posilovně. Ale také třeba jen pozorovat srnky u krmelce. Ti, kteří se nebojí, mohou zavítat do domku hejkala Zurčaly, který slouží jako informační místo pro návštěvníky. Mohou také vylézt po žebříku na populární Obří výhlednu. Háj víly Ozdravy pomáhá rozvíjet přirozenou dětskou zvídavost a jednotlivé smysly - hmat, čich, sluch. Podporuje rozvoj jemné motoriky pohybových dovedností a dalších vjemů z přírody Jeseníků.

foto: priessnitz.cz

Kde se občerstvit

Najíst se můžete v Restauraci La Bůžo v Priessnitzově ulici, v restauraci Wiener Kaffeehaus nebo v kavárně Sofie v areálu lázní.

Vlakem na lesní hřiště

Z vlakového nádraží v Jeseníku půjdete pěšky 2,8 km. Čeká vás příjemná procházka po Kalvodově ulici nebo Muzikantskou stezkou přímo na lázeňskou promenádu. Trasa na mapě. Další možností je využití MHD do lázní.

Parkování a přístupnost

Zaparkujete na některém z parkovišť u lázní. K dispozici jsou Parkoviště B za hotelem Priessnitz nebo parkoviště Priessnitzova u penzionu Gräfenberg, které je v sezóně cenově dostupnější. Z parkovišť se do cíle lehce dostanete, vzdálenost je několik desítek metrů.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Navštivte unikání Balneopark Vinceze Priessnitze
V Jeseníku určitě neminete návštěvu Balneoparku Vincenze Priessnitze. Můžete se tam brodit potůčky. Speciální vodní zahrada vám nabídne Priessnitzovy lavičky, vodní střiky, přírodní sprchy studenou pramenitou vodou. Příjemný pocit relaxace zažijete na prosluněných terasách, kde voní mateřídouška. Okusíte procedury založené na střídání chladné vody a tepla. Podpoříte autonomní imunitní nervový systém a zvýšíte celkovou odolnost organismu proti infekcím a psychickému stresu. Odpočinek v horském prostředí vám navíc umožní dechberoucí pohledy na hřebeny Hrubého Jeseníku.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Jeseník
Jeseník
+420 584 491 470
infocentrum@priessnitz.cz
http://priessnitz.cz

Štítky

 • Zábavné
 • Dětská hřiště
 • Zahrady a parky
 • Výlety
 • Romantické cestování
 • Pro rodiny s dětmi
 • Pro dva
 • Příroda
 • Bludiště a labyrinty
 • Cestování se psem
 • Pro seniory
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Střední Morava a Jeseníky

Vyberte si ubytování

Hotel Energetik

Krkonoše a Podkrkonoší Pec pod Sněžkou

10/10
Cena od 670 Kč do 880 Kč

Penzion Hruška

Orlické hory a Podorlicko Bartošovice v Orlických horách

10/10
Cena od 410 Kč do 530 Kč

Chata Hubert

Českolipsko - Jizerské hory Bedřichov

0/10
Cena od 345 Kč do 480 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více