Šumavská cyklomagistrála

Srní, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Pokud jste zdatní cyklisté a chcete si dát pořádně do těla, vydejte se s koly na Šumavskou cyklomagistrálu. Vede z Železné Rudy do Vyššího Brodu.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. července 2021

Páteřní cyklotrasa je velmi dlouhá

Celá dálková Šumavská magistrála měří 163,5 km a je vedena po silnicích, účelových komunikacích a lesních cestách. Pojedete mnoho kilometrů lesy, pastvinami a spoustou zaniklých osad šumavského pohoří. Budete okouzleni romantikou a geniem loci kraje, který byl dlouhá totalitní léta střeženým územím. Cyklotrasu můžete zdolat celou nebo třeba některou část.

Šumavská cyklomagistrála vede těmito obcemi:

Železná Ruda – Nová Hůrka – Skelná – Prášily – Velký – Bor – Staré Srní – Rokyta – Antýgl – Modrava – Filipova Huť – Kvilda – Františkov – Borová Lada – Polka – Horní Vltavice – Zátoň – Lenora – Soumarský most a Volarské šance - Stožec – Černý Kříž – Pěkná -Nová Pec – Bělá – Hory – Pernek – Horní Planá – Jenišov – Černá v Pošumaví – Slavkovice – Muckov – Milná – Kovářov – Hrdoňov u Lipna – Vřesná – Frymburk – Studené – Sloupečná – Lipno nad Vltavou – Loučovice – Čertova stěna – Vyšší Brod.

Kde se cestou občestvit

Cestou se můžete občerstvit  třeba v Železné Rudě, Lenoře, na Kvildě, v Nové Peci, ve Vyšším Brodě...

Štítky

  • Sportovní
  • Cyklistika
  • Horská kola
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.