Rozhledna na Sedle u Albrechtic

Sušice, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Rozhledna na Sedle (902 m n. m.) u Albrechtic je impozantní stavbou nedaleko Sušice na Šumavě. Je vysoká 27,7 m.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. června 2021

Vyhlídková věž na bývalém hradišti

Rozhledna byla postavena v místě bývalého keltského hradiště. Za války tu pak stávala vojenská pozorovatelna, která se nakonec zřítila. Nyní objevíte objemnou příhradovou konstrukci, vybudovanou v roce 2009. Má půdorys sedmiúhelníku s poloměrem opsané kružnice téměř 4 m v prvním podlaží. Tvůrce rozhledny inspirovala keltská symbolika.

Strategické místo s nádherným výhledem

Rozhledna stojí na vrcholu sedla, přes který vede turistická magistrála spojující Javorník se Sušicí a vrch Svatoboru s Hradem Kašperk. Vyhlídkový ochoz téměř 30 m vysoké rozhledny se nachází na tomto turisticky strategickém místě v sedmém z osmi pater. Vystoupáte 138 schodů vnitřního schodiště. Z rozhledny vás čeká výhled na panorama Šumavy, hrad Kašperk, vrch Svatobor a českou kotlinu.

Provozní doba

Rozhledna je veřejnosti přístupná celoročně a zdarma.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Pod vyhlídkovou věží se nachází pouze vyhlídkové místo. Občerstvení si dopřejete například v sušickém Pivovaru u Švelchů.

Kde zaparkovat a jak na rozhlednu

K dispozici je v Albrechticích parkoviště Rozhledna Na Sedle. Od parkoviště půjdete po červeně značené turistické trase 1,4 km. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Prohlédněte si Hrad Kašperk
Pouze 3 km severně od Kašperských Hor si prohlédněte gotický hrad Kašperk na skalnatém ostrohu nad řekou Otavou. Tyčí se 886 m n. m.. Je proto nejvýše položeným královským hradem v Čechách. Z hradu můžete pozorovat Šumavu. Interiéry si prohlédnete ve dvou okruzích. K hradu dojedete buď autem, nebo můžete pokračovat od Rozhledny na Sedle po magistrále na kole či pěšky zhruba 4 km.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Albrechtice
Sušice
376 540 214
icsusice@mususice.cz

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • Výlety
 • romantické cestování
 • Příroda
 • Rozhledny
 • cestování se psem
 • pro dva
 • Turistika
 • pro seniory
 • Vyhlídky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.