Skalní útvar Sfingy u Měděnce

Měděnec, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Za sfingami nemusíte letět až do Egypta. Stačí, když se vydáte do Krušných hor. Nedaleko obce Měděnec na katastru Kamenné se před vámi rozprostřou skalní útvary, které jako hlava sfingy vypadají. Zaujímají zhruba 0,6 ha a vypínají se do výšky 15 metrů.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. listopadu 2022

Z vyhlídek u skal se rozhlédnete do krajiny

Možná vás napadne, kde se tu vzácné skály zajímavých a rozmanitých tvarů vzaly. Vznikly procesem zvětrávání ruly v období čtvrtohor v nadmořské výšce 800 m. Skály jsou přírodní památkou a oblast je chráněna. Lokalita je snadno dostupná, nachází se v blízkosti silnice. Z vrcholu památky se můžete rozhlédnout do údolí řeky, uvidíte Klášterec nad Ohří a Kadaň. Krásný pohled se otvírá i na Doupovské hory a Krušné hory.

Kde zaparkovat

Poblíž skal je možné nechat auto na přírodním parkovišti, přímo v zatáčce silnice.

Výlety vlakem na Sfingy

Z vlakového nádraží v Měděnci v Nádražní ulici půjdete ke Sfingám necelé 2 km. Kolem přírodní památky také vede cyklostezka č. 35. Od autobusové zastávky u Infocentra Mědník je vzdálenost zhruba 900 m, cyklostezku kopíruje Naučná stezka Cesta z města.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Dříve byste si vychutnali jídlo v poutním hostinci Sfingy. Ten ale po válce už pustl, a tak jeho trosky vojáci v roce 1968 odstřelili. V Kamenci je restaurace součástí Infocentra Mědník.

Jak zabavit děti

Na náměstí v Měděnci objevíte v sousedství kostela pěkné dětské hřiště plné dřevěných hracích prvků.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Kamenné
Měděnec
739 040 671
infomedenec@seznam.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Výlety
  • se psem
  • Turistika
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.