Rekreačně sportovní areál Benedikt v Mostě

Most, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Na Krušnohorsku si můžete v Mostě vychutnat příjemný relax, sport a koupání v Rekreačně sportovním areálu Benedikt. Oáza zeleně a klidu se nachází  v zalesněném údolí pod sídlištěm Liščí vrch. Vznikla v místě původně zatopeného povrchového dolu.

Autor článku: David Hlisník, 24. listopadu 2023

Koupaliště je po rekonstrukci

Po rozsáhlé rekonstrukci si  rozlehlý areál oblíbili obyvatelé Mostu i turisté. Vodní plocha byla rozdělena tak, aby uspokojila potřeby rekreantů i rybářů. Najdete tu pěkné koupaliště s písčitou i travnatou pláží. Můžete využít nafukovací atrakce.

Rekreačně sportovní areál Benedikt

Užijí si děti i milovníci sportů

Na břehu je k dispozici rozlehlé dětské hřiště s různými zábavnými prvky, skluzavkami a pískovišti. Dospělým slouží hřiště na plážový volejbal, basketbal, házenou, tenis, nohejbal i hokejbal. Užít si můžete bowlingové centrum. V okolí je dostatek možností pro pěší procházky, okruh pro in-line a běžce, venkovní posilovna. V amfiteatru se koná řada akcí.

Kde zaparkovat

U areálu je velkokapacitní parkoviště. Cyklisté uvítají cyklobox a možnost nabíjení elektrokol. K dispozici je přístupné nářadí pro případ, že potřebujete na kole opravit závadu.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

Poslouží Restaurace Benedikt, restaurace Kurty Benedikt, Hospůdka Dřevák a Stánek Petra. Využít lze i veřejné griloviště.

Jak do rekreačně sportovního areálu Benedikt 

  • Do Mostu se dostanete vlakem. Od vlakové stanice byste šli pěšky 3,1 km (trasa na mapě).
  • K areálu jezdí autobusy MHD.
  • Vede tudy cyklostezka č. 66 Pánevní.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více