Rybník Babylon u Domažlic

Babylon, Domažlicko - Chodsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.4/10

Pouhých 5 km od Domažlic najdete letní ráj. V obci Babylon se můžete vykoupat v rybníku, který slouží jako přírodní koupaliště. Má 12 ha a písčité dno.

Autor článku: Petr Kouba, 15. září 2020

Na koupališti jsou převlékací kabinky

Koupaliště Babylon je oblíbeným vyhledávaným letním cílem rekreantů. Koupání tu bylo oblíbené už od první republiky. Najdete tu travnaté pláže s písčitým břehem. Vstup do vody je pozvolný. Pro děti a neplavce jsou oddělená brouzdaliště. Koupaliště bylo renovované a přístupné je zdarma. Překvapí vás jeho příjemné zázemí. Využijete klasické prvorepublikové převlékací kabinky. K dispozici jsou sprchy, volejbalové hřiště. Do přírodní nádrže vedou i skluzavky a využít můžete skokanských můstků. Kolem areálu je borovicový a smrkový les.

foto: Jaroslav

Upozornění

Zhruba 300 m od rybníka se nachází autokemp Babylon. Během sezony je u vody k dispozici služba plavčíka. 

Zázemí pro děti

V areálu jsou pro děti houpačky, prolézačky a další herní prvky.

Občerstvení

K dispozici jsou občerstvovací stánky.

Parkování

Koupaliště Babylon má pro návštěvníky své vlastní parkoviště.

Přístupnost

Přístupnost areálu je díky rozlehlému přilehlému parkovišti velmi snadná.

Poloha na mapě

Tip na výlet:

Okolo Babylonu po naučné stezce
Čertova naučná stezka okolím Babylonu začíná u železniční zastávky Havlovice. Je dlouhá 11 km. Můžete se vydat na zajímavý a poučný výlet. Stezku lemuje 21 informačních tabulí o přírodní lokalitě. Na trase je známý viklan Čertův kámen i mnoho dalších podivuhodných zajímavostí. Uvidíte třeba středověkou soustavu rybníků na Bystřici, ďábelskou stěnu Českého křemenného valu. Naučná stezka vede přírodním parkem Český les snadno dostupnými polohami. Částečně budete procházet úsekem přeshraniční cyklostezky Praha – Plzeň – Domažlice – Babylon – Folmava – Furth im Wald _ Regensburg. Zčásti půjdete po turistických trasách. Po modré údolím Bystřice a kanálu Teplé Bystřice. Po zelené k Sokolově vyhlídce a po žluté v Babyloně.

Jak zabavit děti
U Babylonu na Čertově naučné stezce najdete pěkné dětské hřiště a cyklohřiště, kde si můžete s dětmi odpočinout.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.4/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.