Zámek Nebílovy

Nebílovy, Plzeňsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Zámek Nebílovy

Na jižním Plzeňsku v západních Čechách objevíte barokní Zámek Nebílovy, aneb vídeňský palác na českém venkově. Čeká vás zde klidná atmosféra, budete obdivovat barokní zámeckou architekturu.

Autor článku: David Hlisník, 26. června 2024

Prohlídkový okruh připomene například Czerniny

S průvodcem si můžete prohlédnout zámecké interiéry. Trasa vede obnoveným a historickým mobiliářem. Tématem expozice byla zvolena jako motiv květina. Projdete se vybavenými pokoji přední i zadní budovy zámku. Ve zpřístupněném loveckém pokoji si připomenete osobnost hraběte Prokopa Vojtěcha Czernina. Při komentované prohlídce interiérů se seznámíte s historií celého objektu, jeho významem i s postupem obnovy zámku.

Zámek Nebílovy - Taneční sál s nástěnnou malbou

Svou unikátní výmalbou vás nadchne taneční sál

Prohlídka interiérů končí v nově restaurovaném tanečním sále. Stěny a strop jsou pokryty nástěnnou malbou od předního dobového malíře Antonína Tuvory. Malba představuje nejrozsáhlejší známé dílo tohoto umělce. Malovanými průhledy do otevřené krajiny se vám otevřou pohledy k malovaným zříceninám antických chrámů, pyramidám i jezerům s vodními ptáky a k dalším úchvatným výjevům. To vše je výsledkem technologicky velmi náročné několikaleté restaurátorské obnovy začátkem tohoto století.

Venku před zámkem se pyšně procházejí pávi

V areálu stále opravovaného nebílovského zámku jsou pak volně přístupná venkovní prostranství. Můžete se porozhlédnout po zámeckém nádvoří, navštívit zahrady za zadním křídlem. Je také možné zavítat do kaple sv. Antonína Paduánského a prohlédnout si probíhající výstavy v zámecké galerii. Přijďte si vychutnat klidnou a romantickou atmosféru nádvoří, nasát vůni levandule, růží a bylinek a obdivovat krásu pávů, kteří se tu vznešeně procházejí.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

Před zámkem je k dispozici parkoviště.

Kde se občerstvit

V zadním křídle zámku potěší Kavárna Tuwora. Naproti zámku je Hostinec Nebílovy.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Projděte se Naučnou stezkou Nebílovy. Je dlouhá zhruba 5 km a má 6 zastavení s informačními tabulemi. Seznámíte se s okolím obce, půjdete kolem Kostela sv. Jakuba většího v části obce Prusiny, osídlené už v době bronzové. Nedaleko odtud je i Zřícenina hradu Radyně.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Nebílovy 1
Nebílovy 332 04
+420 774 590 589
nebilovy@npu.cz
www.zamek-nebilovy.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více