Rumcajsův svět Radka Pilaře

Jičín, Jičínsko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Kdo by neznal dobrotivého loupežníka Rumcajse. Kde žil? Každé malé dítě ví, že v Jičíně a okolních lesích…..

Autor článku: Petr Kouba, 9. září 2020

Rumcajs, Manka a Cipísek

Rumcajsův svět je velmi pěknou připomínkou této nestárnoucí pohádkové postavičky. Interaktivní galerii tvoří motivy obrázků Radka Pilaře. Jedinečná expozice vás dostane do prostředí loupežníka Rumcajse. Podíváte se na interaktivní modely s pohádkovými motivy a sami je uvedete do pohybu. Najdete tu zábavu pro malé i velké. Vydejte se do Jičína a přeneste se do pohádkového světa. Jen se nezapomeňte v případě větší skupiny návštěvníků objednat předem. 

Kudy do Jičína za Rumcajsem?

Expozici najdete na Valdštejnově náměstí v budově jičínského zámku. Vchod do galerie se nachází u Městského informačního centra.

Parkování

Automobil zaparkujte na placeném parkovišti na Valdštejnovo náměstí.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vydejte se za poznáním okolí Jičína. Od rybníka Kníže v Jičíně se dejte po červené, později po žluté směrem k Prachovu. Pokračujte po červené k rozcestí nad Císařskou chodbou, odbočte vlevo na hřebenovou cestu, která vám nabídne nádherné pohledy na Prachovské skály. Další zastávkou je rozcestí u Turistické chaty.  Poté po červené dojdete na koupaliště U Pelíška a dale ke skalnímu hradu Pařez. Tady na vás čeká stoupání do Pařežské Lhoty, kde se dáte do Prachova a dojdete k oblíbeným Jinolickým rybníkům. Tady se můžete vykoupat, ale dát si I něco dobrého v některém z kiosků s občerstvením. Od rybníků půjdete po žluté a modré a přes Kbelnici nazpět do Jičína.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Valdštejnovo náměstí 1
Jičín 50601
+420 493 534 390
mic@jicin.org
www.rumcajsuvsvet.cz

Štítky

  • Rodinné
  • pro rodiny s dětmi
  • Muzea
  • Zábavné
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Naučné
  • pro dva
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.