Rozhledna Vysoká u Kutné Hory

Miskovice, Kutnohorsko, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10

Nejvyšším vrchem středního Polabí je se svými 471 m n. m. Vysoká. Nachází se u Miskovic poblíž Kutné Hory. Na vrchu Vysoké vás čeká rozhledna a v borovém lesíku navíc také ukrývající se ruiny kláštera a barokní kaple sv. Jana Křtitele.

Autor článku: Radomír Němeček, 30. dubna 2020

Rozhledna vysoká 38 metrů je zároveň vysílačem mobilní komunikace. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 25 metrů a za krásnými výhledy musíte zdolat úctyhodných 144 schodů. Odměna však stojí za to. Nabídne vám pohled na nedaleké Kutnohorsko, Čáslavsko a Kolínsko, za dobré viditelnosti lze spatřit věže babu a Pannu hradu Trosky, Bězděz, Ještěd i Sněžku. Na památku si odtud můžete odnést nejen nezapomenutelné zážitky z krásných výhledů, ale také třeba pohlednice, turistickou známku a řadu dalších drobných suvenýrů.

Na Vysoké straší?

Věž má železnou konstrukci, která vychází z přízemní kamenné stavby a její kovový tubus je obtočen venkovním schodištěm. Po sestupu si prohlédněte pozůstatky kláštera, vybudovaného zde na konci 17. století. Po zásahu blesku v roce 1834 vyhořel a nikdy již nebyl obnoven. Pro někoho je to místo romantické, pro jiného, který je schopen uvěřit paranormálním jevům a zvěstem o zdejších strašidlech pak trochu strach nahánějící. Nachází se tu poměrně zachovalé obvodové zdi a v lese najdete navíc i zbytek podzemní chodby.

Jak k rozhledně

Dobrý přístup k rozhledně vede po zelené turistické značce z obce Miskovice, kterou najdete při silnici Kostelec nad Černými Lesy – Kutná Hora.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vydejte se do nedalekého Kolína, města oplývajícího řadou zajímavostí. Dominantou města je chrám sv. Bartoloměje, na jehož přestavbě do podoby gotické katedrály se podílel Petr Parléř, mistr vrcholné gotiky. Historické jádro města je městskou památkovou rezervací. Za shlédnutí stojí zejména množství malebných měšťanských domů, starý židovský hřbitov, zřícenina kostela Všech svatých, městské opevnění se strážní věží Práchovnou, bašta středověkého opevnění, kašna a sloup se sochou P. Marie Immaculaty se čtyřmi sochami světců na Karlově náměstí. Navštívit můžete také zdejší Regionální muzeum, jehož expozice se nachází v historických objektech areálu chrámu sv. Bartoloměje.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.