Rozhledna Velká Buková
Velká Buková, Křivoklátsko, Střední Čechy

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Zajímavá rozhledna trojúhelníkového půdorysu Velká Buková se nachází na okraji stejnojmenné obce v rakovnickém okrese.

Autor článku: Radomír Němeček, 30. dubna 2020

K rozhledně i na koni

Rozhledna je vysoká 14,2 m a její vyhlídková plošina se nachází ve výšce 13,5 m. Nahoru vás přivede 74 schodů, z toho 16 kamenných ke vchodu věže, 1 dřevěný u vchodu a 57 kovových roštových schodů, kterou vedou střídavě po vnitřních a vnějších obvodových stěnách objektu. Rozhledna má kamennou základnu, na kterou navazuje konstrukce věže vyrobená z modřínového dřeva.

foto: Pastorius

Občerstvení

V základně rozhledny najdete prodejnu drobného občerstvení a suvenýrů (k dostání turistická známka č. 1704). K dispozici je WC a u venkovního odpočívadla je jedna zvláštnost – úvaziště pro koně.

Jak k rozhledně a parkování

K rozhledně vás zavede cesta z Roztok u Rakovníka ve směru na Skryje. Přibližně 1 km za Roztokami je odbočka vpravo, která míří do Velké Bukové. Rozhledna se nachází na jejím západním okraji.

Z vyhlídky se nabízí pěkný pohled na Křivoklátskou vrchovinu, Brdy, Rokycanskou pahorkatinu, údolí Berounky, za dobré viditelnosti můžete spatřit Krušné hory. 

Parkování

Vozem je možné dojet až na parkoviště u rozhledny. 

Vlakem na rozhlednu

Pokud cestujete rádi vlakem, pak vystupte v železniční stanici Křivoklát. Z vlakové zastávky půjdete pěšky k rozhledně 3,3 km. Výlet spojte s návštěvou hradu Křivoklát.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Jen asi 5 km od Velké Bukové leží v objetí hlubokých lesů český královský hrad Křivoklát. Je otevřený celoročně a nabídne vám řadu unikátních interiérů, například pozdně gotickou kapli s krásnou výzdobou nebo Královský sál s nádhernou hvězdovou klenbou. Vidět můžete proslulou mučírnu, Velkou vyhlídkovou věž, lovecké sbírky a mnohé další. Vydat se můžete také do přírodní rezervace Nezabudlické skály, rozkládající se na levém břehu řeky Berounky nedaleko obce Nezabudlice a Bránov.

Základní údaje

Vstupné

20 Kč jednotné vstupné
0 Kč děti do 10 let

Kontaktní údaje

Velká Buková
http://velkabukova.cz

Štítky

  • Poznávací
  • Pro rodiny s dětmi
  • Cestování se psem
  • Vyhlídky
  • Pro dva
  • Pro seniory
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Aktivity a zajímavosti v okolí

Nenašli jste co hledáte? Zkuste v okolí:

Chata Kunc

Orlické hory a Podorlicko Deštné v Orlických horách

0/10